Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  25
  Sty
  2014

  Kulisz Trio

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Kulisz Trio w Old Timers GarageZespól stworzony przez Adama Kulisza, który jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 25 lat. Zespól w ciagu pieciu lat dzialalnosci zagral na wielu festiwalach. m.in. dwukrotnie na Festiwalu im. Ryszarda Riedla Ku Przestrodze, Rawa Blues. Przede wszystkim jednak Kulisz Trio to setki zagranych koncertów klubowych i plenerowych. Muzyka zespolu z plyty Bluesletter goscila na antenie polskiego radia (program III) w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich m.in. w kultowych "Okolicach Bluesa" Andrzeja Jerzyka.

  Dynamika, profesjonalizm na najwyzszym poziomie to najczesciej padajace okreslenia pod adresem tej formacji. Charakterystyczny, gleboki, hookerowski glos lidera grupy Adama Kulisza, notabene czterokrotnego zwyciezcy plebiscytu pisma "Twój Blues" w kategorii "wokalista roku", polaczony z energetyzujaca gitara przewodnia. Autorski program, spiewany po polsku i po slasku. Wysoki poziom muzyków sekcji rytmicznej. Wszystko to w polaczeniu zapewnia niezapomniana uczte muzyczna.

  Skład:

  Adam Kulisz pseud. Coolish
  muzyk autor, kompozytor a przede wszystkim bluesman, obecny na polskiej scenie od ponad 25 lat. W ostatniej dekadzie czterokrotnie wybierany najlepszym polskim wokalistą bluesowym (2006,2007, 2009, 2011). W swoim dorobku ma siedem płyt długogrających, na których zawarł ponad 50 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady). Wraz ze swymi projektami wystąpił na największych polskich festiwalach bluesowych m.in. Rawa Blues, Ku Przestrodze, Jimiway. Ma za sobą setki zagranych koncertów klubowych i plenerowych. Muzyka Kulisza gościła na antenie polskiego radia (program III) w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich. Występował również wraz Kulisz Trio na największym Irlandzkim festiwalu bluesowym – Monaghan Blues Festival a także reprezentował Polskę wraz z Michałem Kielakiem na Baltic Blues Chellenge 2009 oraz Baltic Blues Fest w 2012.

  Mariusz "Max" Maksymowicz
  Kontrabasista samouk z Goczałkowic. Grał w zespole Big John and The Rocket który w połowie lat osiemdziesiatych z sukcesem występował na festiwalach Rawa Blues oraz Olsztyńskie Noce Bluesowe. Z zawodu plastyk z zamiłowania muzyk.

  Adrian Fuchs
  współzałożyciel zespolu Cree, w którym grał do 2004 roku., muzyk sesyjny, współpracuje również z zespołami Sami oraz 032..

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja