Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  01
  Lut
  2014

  Julia Vikman - Ballady i Romanse Rosyjskie

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Julia Vikman w Old Timers GarageZapraszamy na koncert „Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman.

  Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. Piosenki - takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

  Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyla się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyla muzyki.

  Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczyna kariere solową i zaklada swój zespół JVB.

  Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

  W roku 2008 Julia Vikman wydje nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

  W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii - "Bielyje rozy" www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak "Kalinka" czy "Oczy czarne" wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu - jak piosenka "Milenkij ty mój", wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.
  Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór "To ostatnia niedziela" prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki - po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu gospodyni.

  Po premierze 13  lipca 2013r. W sklepach pojawila się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie” www.smarturl.it/birr która już staje się kultową wśród znawców twórczośći wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.