Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  25
  Paź
  2013

  Basia Beuth - Świat Dobrze Wyjaśniony

  20:0015 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  Basia Beuth w Old Timers GarageBasia Beuth [czyt. Bojt] pochodzi z Rudy Śląskiej. Już jako licealistka występowała śpiewając swoje piosenki z własnym akompaniamentem. Od czasów studenckich mieszka w Opolu, gdzie przez kilka lat współtworzyła nieistniejący już zespół  Lokalne Ocieplenie. Jednak od 2008 roku jej działalność i twórczość muzyczna ma charakter przede wszystkim solowy, i opiera się na piosenkach autorskich. Jest także wokalistką Opole Gospel Choir.

  Trzy jej utwory znalazły się na  ostatnim  wydaniu płyty "W górach jest wszystko co kocham". Została także wyróżniona zaproszeniem na  Spotkania Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Poezji Śpiewanej "Pisz i Śpiewaj Poezję" w Piszu oraz trzykrotnym udziałem w finale Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

  Piosenki Basi powstają po połączeniu jej autorskich teksów i melodii, z aranżacjami  muzyków. Od dłuższego czasu jest to stała współpraca z  gitarzystą, basistą i skrzypkiem o naprawdę niezwykłej wyobraźni, osobowości i  wrażliwości muzycznej.  Tworzą i wykonują wspólnie  utwory z pogranicza ballady i  piosenki poetyckiej z  żywym, radosnym akompaniamentem, z elementami folku, bossanowy, jazzu, funky, a czasem bluesa.

  Paweł Kaliciński (gitara akustyczna)  –  posiada  nieskończone zasoby  pomysłów na piękne melodie i harmonie; zajmuje się muzyką rozrywkową i klasyczną, pracuje jako nauczyciel  gry na gitarze w szkołach i ogniskach muzycznych;  absolwent Uniwersytetu Opolskiego, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

  Łukasz Chomiak (gitara basowa)  -  żyje rytmem, dlatego utwory grane przez niego rytmicznie  ożywają; ukończył Politechnikę Opolską, mieszka i pracuje w Nysie; jako  gitarzysta basowy współpracuje z zespołami wykonującymi  głównie  muzyką rockową, gospel i funky.

  Marcin Skaba (skrzypce) –  szalona osobowość muzyczna, grając zaraża energią  i  maluje dźwiękiem; akompaniator, aranżer,  nauczyciel gry na skrzypcach, student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach; ma szerokie zainteresowania muzyczne, dzięki czemu współpracuje z wieloma wykonawcami, również jako muzyk sesyjny.

  W takim składzie  gościli na  scenach festiwali i wydarzeń muzycznych w całej Polsce. Występowali już m.in. we  Wrocławiu, Opolu,  Łodzi,  Katowicach, Krakowie, Warszawie, Jeleniej Górze,  Przemyślu,  Nowym Sączu,  Gdańsku, Piszu, Raciborzu, Gorlicach, Nysie, Rudzie Śląskiej, a także w wielu mniejszych miejscowościach. O koncertach Basi w prasie i w Internecie można znaleźć m.in takie słowa:

  „Basia Beuth dołączyła w tym roku do wykonawców  ‘W  górach jest wszystko co kocham’  w  wielkim stylu  (…), zdobywając w listopadzie 2008 I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Mocnym głosem potrafi wyśpiewać swoje autorskie piosenki. To zapewne jej niesamowity głos powoduje, że podbija serca kolejnych słuchaczy.” „Uznanie  dla swoich wykonań potrafi zdobyć z łatwością. (…) Niespotykana sceniczna charyzma Basi sprawia, że czasem pojawia się ona na scenie w roli konferansjerki.” Więcej informacji oraz przykładowe materiały koncertowe audio i wideo można znaleźć w Internecie.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja

  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE