Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  04
  Wrz
  2013

  Rock & Read Festival

  19:00wstęp wolny

  Jakub Ćwiek w Old Timers GarageRock&Read Festival to impreza łącząca w sobie pasję do książek, muzyki i życia w drodze. Przez cztery tygodnie konwój R&R przejedzie całą Polskę – odwiedzając 32 miasta w 16 województwach, organizując spotkania autorskie i koncertując. Choć trasa jest autorskim pomysłem Jakuba Ćwieka, który wyruszył w nią po raz pierwszy w 2012 roku, przy okazji premiery „Chłopców” i komiksu „Kłamca. Viva l’arte, Ćwiek nie będzie jedyną osobą, którą będzie można spotkać na trasie. Gośćmi imprezy (którzy pojawią się na niektórych spotkaniach) zostali Aneta Jadowska, Michał Cholewa, Stanisław Mąderek, Dawid Pochopień i Robert Sienicki. W czasie tegorocznego Rock&Read Festival odbędzie się premiera „Chłopców 2. Bangarang” oraz prapremiera gry karcianej rozgrywającej się w uniwersum „Kłamcy”.
  Rock&Read Festival startuje 1 września 2013 roku. Trasa przejazdu konwoju to: Warszawa – Piaseczno – Kielce – Imielin – Mysłowice – Katowice – Kraków – Przemyśl – Tomaszów Lubelski – Zamość – Lublin – Biała Podlaska – Białystok – Ełk – Olecko – Giżycko – Elbląg – Sopot – Toruń – Września – Wolsztyn – Szczecin – Zielona Góra – Jawor – Chojnów – Wrocław – Łódź – Opole – Głuchołazy – Legnica – Kalisz – Piaseczno.

  Zapraszamy do spotkania z załogantami konwoju na trasie: na festiwalach fantastyki i motoryzacyjnym, w klubach rockowych, w księgarniach i bibliotekach. Do konwoju dołączyć może każdy, kto wsiądzie w samochód bądź na motocykl i pojedzie za camperem przez Polskę, w rytmie głośnego rocka.
  Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem opowiadań „Chłopcy 2. Bangarang”, opowiadającym o Zagubionych Chłopcach, dawnych towarzyszach Piotrusia Pana, którzy podrośli i postanowili założyć gang motocyklowy. Zapraszamy także do rozegrania partii w stworzoną przez Lans Macabre i zilustrowaną przez Roberta Sienickiego grę karcianą o Kłamcy. A tych, którzy chcą poczuć nastrój trasy już teraz, zachęcamy do lektury relacji z zeszłorocznej trasy napisanej przez jedną z załogantek.
  Organizatorami trasy są Wydawnictwo Sine Qua Non, Jakub Ćwiek, tess-shirt.pl, Gliwicki Klub Filmowy WROTA oraz grupa kreatywna Lans Macabre.

  Rock&Read Festival 2. Convoy dedykowany jest pamięci Richarda Mathesona.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja