Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  24
  Paź
  2013

  Operetki Czar - Muzyczne Pamiątki z Dalekich Podróży

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Operetki Czar w Old Timers GarageCzwartkowe spotkania z muzyką" to tytuł cyklicznych koncertów, które będą odbywały się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Old Timers Garage. Gospodarzami całego cyklu będą Ewa Mierzyńska i Andrzej Smogór. 24 października zapraszamy na koncert pt. "Muzyczne Pamiątki z Dawnych Lat" w ramach którego wystąpią Joanna Błażej-Łukasik i Paweł  Łukasik.

  To recital absolutnie rewelacyjny i na wskroś niepowtarzalny! Cały koncert składa się z najciekawszych utworów, melodii i miniatur przywiezionych przez nas z różnych zakątków świata. Jest to repertuar bardzo zróżnicowany, żywiołowy i dynamiczny - musimy tu dodać - nasz ulubiony - ale co najważniejsze szalenie podobający się publiczności!

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja