Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  19
  Wrz
  2013

  Operetki Czar - Kazimierz Kowalski

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Operetki Czar w Old Timers GarageCzwartkowe spotkania z muzyką" to tytuł cyklicznych koncertów, które będą odbywały się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Old Timers Garage. Gospodarzami całego cyklu będą Ewa Mierzyńska i Andrzej Smogór Inauguracja przewidziana jest na 19 09 2013. r. Cykl "Czwartkowych spotkań z muzyką" otworzy koncert z udziałem specjalnego gościa - Kazimierza Kowalskiego. Kazimierz Kowalski - bas, były solista i dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi. Kazimierz Kowalski nagłośni, zarówno miejsce jak i sam koncert, w Polskim Radio w pierwszym programie.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja