Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  12
  Paź
  2013

  Patrick The Pan

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Patrick The Pan w Old Timers Garage„Nie mam na imię Patryk. Jestem Piotrkiem. Patrick The Pan. Piszę. Gram. Śpiewam. Zwlekam. Jestem pocieszny. Ale. Smutne piosenki. Nie o miłości. O miłości. O zwierzętach. O ludziach. O was. Cześć.”

  Tak mówi o sobie Piotr Madej - dwudziestoczteroletni kolekcjoner momentów z Krakowa. Ceni sobie wagę słów, których nadmiar spowodował nagranie debiutanckiego krążka „Something of an End”. Jesienią ubiegłego roku, zamknął się na 2 miesiące w domu, w miętowym salonie, tylko po to, by nagrać płytę. W muzycznym pudełku o miękkich ścianach zgromadził kilka instrumentów, komputer, parę dźwięków i zapach mokrego poranka wiszącego w powietrzu. Dzięki temu na długograju dźwięki snują się leniwie, owijają wokół palców i wplątują we włosy, które głaszcze łagodny głos Piotra.
  Jak sam twierdzi, stara się nie śpiewać o miłości. Jego utwory o akustyczno-elektronicznej aranżacji zainspirowane są brzmieniem Radiohead, Other Lives, Husky Rescue, Fleet Foxes czy Sigur Ros oraz tym, co dzieje się wokół niego. To rodzaj muzyki, której słucha się z zamkniętymi oczami przy przygaszonym świetle. Intymny zapis ciepłych dźwięków pachnących smutkiem i melancholią – przed państwem Patrick the Pan.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja