Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  26
  Wrz
  2013

  Spektakl teatralny "Zwierzenia Bezrobotnego Aktora"

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu

  Zwierzenia Bezrobotnego Aktora w Old Timers GarageObsada: Marcin Zarzeczny
  Reżyseria:
  Marcin Zarzeczny
  Autor:
  Marcin Zarzeczny
  Scenografia: Marcin Zarzeczny
  Oświetlenie: Grzegorz Wydmuch

  "Zwierzenia bezrobotnego aktora" to spektakl autorski Marcina Zarzecznego. Jest to inicjatywa bezrobotnego aktora, który tworzy przedstawienie w unikatowy sposób - nie posiadając żadnych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów. W ciągu pięć miesięcy odbyło się już szesnaście takich prób w Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Pszczynie, Cieszynie, Gnieźnie i Warszawie w ramach programu "Tournee bezrobotnego aktora po Polsce". Każda kolejna próba wzbogacona jest o nowe elementy.

  "Zwierzenia bezrobotnego aktora. Czyli komedia życiowa na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego" to tekst opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walce o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. W scenariuszu zawarty jest opis doświadczeń bohatera związanych z poszukiwaniem pracy. Nie one są tu jednak najważniejsze, a sposób w jaki reaguje na nie bohater próbując myśleć tylko pozytywnie i patrzeć na trudne sytuacje z humorem i ogromnym dystansem.

  Tekst nie jest napisany w klasyczny sposób opierający się na misternej budowie dramaturgii. W zasadzie tej dramaturgii jest tutaj niewiele. Ważniejsze od niej jest zbudowanie atmosfery intymnej rozmowy bohatera z widzem podobnej do rozmowy przyjaciół. Choć prapremiera "Zwierzeń bezrobotnego aktora" jeszcze się nie odbyła, to monodram otrzymał już zaproszenia na ważne polskie festiwale: XII Festiwal Współczesnej Dramaturgii "Rzeczywistość przedstawiona" (organizowany przez Teatr Nowy w Zabrzu) oraz na Lato w Malarni (organizowane przez Teatr Śląski w Katowicach-odbędą się cztery pokazy).