Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  18
  Gru
  2013

  F.O.U.R.S. Collective feat. Piotr Schmidt

  21:00Bilety parter: 15 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

  F.O.U.R.S. w Old Timers GarageF.O.U.R.S. Collective feat. Piotr Schmidt to magia przestrzennego jazzu, która zabierze Cię do absolutnie magicznej krainy. To niesamowite emocje i wyjątkowa podróż.

  F.O.U.R.S. – jest formacją muzyczną, założoną w 2010 roku, z inicjatywy dwóch studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Pierwszy raz usłyszano o F.O.U.R.S. przy okazji imprezy towarzyszącej wyprawie "Way Away". Wtedy też powstały pierwsze utwory inspirowane pomysłem podróży dookoła świata.

  Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku, trębacz, wykładowca Historii Jazzu na AM w Katowicach.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto ma na swoim koncie wiele osiągnięć.

  Skład:
  Piotr Schmidt - trąbka
  Michał Salamon - klawisze
  Staszek Plewniak - saksofon
  Jakub Dworak - kontrabas
  Szymon Madej - perkusja.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja