Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  14
  Wrz
  2013

  Limboski

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Limboski w Old Timers GarageZespół LIMBOSKI to projekt stworzony 3 lata temu przez Michała Augustyniaka, jako kontynuacja wcześniejszego zespołu Limbo. Od tamtej pory wydali dwa albumy ( balladowa "Cafe Brumba" i korzenny "Tribute to Georgie Buck nominowany do Fryderyków 2012 ). Tej jesieni ukaże się kolejna wyczekiwana przez fanów płyta nagrana ze znanym producentem Marcinem Borsem. Zespół jest znany z bardzo żywiołowych koncertów, a muzycy reprezentują zawsze najwyższą klasę - m. in. fenomenalny pianista jazzowy Jacek Cichocki grający również na niepowtarzalnych organach Krumar czy znany z awangardowych projektów improwizatorskich kontrabasista Jacek Mazurkiewicz. Jednak przede wszystkim Limboski to świetne teksty i charyzmatyczna osobowość lidera Michała Augustyniak. Muzycy zapowiadają koncert złożony przede wszystkim z piosenek z nowej płyty, ale pojawią się też na pewno starsze hity takie jak "Czarny Kolczyk" czy "Piosenka dla Mężatki".

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja