Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pon
  17
  Cze
  2013

  Spektakl teatralny "El cianuro, solo o con leche?"

  19:00Bilety parter: 5 zł Bilety balkon: 5 zł

  El cianuro, solo o con leche? w Old Timers GarageObsada: Angelika Gosławska (Laura), Paulina Szymczak (Adela), Monika Majka (Dona Veneranda), Samuel Majewski (Enrique), Daria Kolarczyk (Marta), Wojciech Gruszka (Marcial), Patrycja Kosowska (Justina), Aleksander Płaza (Satyr z Ekstremadury/Don Gregorio)
  Opiekun:
  Juana Verdu Lopez

  Despotyczna Laura wraz ze sparaliżowaną matką Adelą zamierzają uśmiercić 92-letniego dziadka. Aby uniknąć podejrzeń, zlecają zdobycie śmiertelnie niebezpiecznego cyjanku opóźnionej w rozwoju Justinie. Z niezapowiedzianą wizytą zjawiają się nieproszeni goście: bratanek Adeli - Enrique wraz z narzeczoną, Martą. Młodzi planują huczny ślub, a Enrique stanowczo nalega, by przyszła żona poznała jego rodzinę nim stanie się jej częścią. W międzyczasie nieudolny detektyw Marcial, syn przyjaciółki Laury i Adeli - Venerandy, prowadzi gorące śledztwo w sprawie Satyra z Ekstremadury – ekscentrycznego staruszka odpowiedzialnego za większość nieślubnych ciąż w miasteczku. Niespodziewane spotkanie Satyra i Marty doprowadzi do tragedii...

  Jesteśmy grupą powstałą jesienią 2012 roku. Po castingu i kilkukrotnych zmianach w składzie zaczęliśmy spędzać deszczowe popołudnia w murach II LO. Pomimo wielu przeszkód, załamań, wzlotów i upadków, a może właśnie dzięki nim, udało nam się w pełni zaangażować, niejednokrotnie obnażając nasze słabości. Godziny prób  oraz nieodzowna pomoc i wsparcie wyjątkowej reżyser z Hiszpanii - Juany Verdú López sprawiły, że zwyciężyliśmy w tegorocznym VIII Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Hiszpańskich w Warszawie. Jako reprezentanci Polski mieliśmy przyjemność spędzić w kwietniu tydzień na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Hiszpańskich w Koszycach.