Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  10
  Gru
  2010

  Anna Treter

  Bilety: 50 zł

   

  Anna TreterAnna Treter (ur. w Kielcach) – solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia.
  Grupa nagrała 13 płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, zagrała kilka tysięcy koncertów.
  W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu „Na południe”. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki (Zakopower).Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz – gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz – prywatnie mąż artystki. W 2005 roku wydała kolejną płytę Może tak może nie, opartej prawie w całości na własnych tekstach, a w 2006 roku – nagrany na żywo – solowy album p.t. Bez retuszu będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006.

  http://www.youtube.com/watch?v=LqB8xHCWV8s