Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  05
  Wrz
  2010

  Blueneck (UK)

  Cena biletu: 20 zł normalny/10 zł ulgowy

  "Ludzie, którzy lubią zatracić się i zapomnieć o całym świecie podczas słuchania muzyki, polubią nasz zespół" - mówi wokalista Blueneck Duncan Attwood, podsumowując potężny, epicki charakter twórczości swojej grupy w jednym zdaniu. Muzyki, która wydawać się może ścieżka dźwiękową do najlepszego filmu, którego jeszcze wciąż nie widziałeś/aś.

  Przez dziesięć lat kariery, styl muzyczny Blueneck ewoluował przekraczając prostą definicję "post-rocka" i oferując znacznie więcej. Najnowsza płyta zespołu "Fallen Host" wydana przez Perfect Storm/EMI zabiera słuchacza w strefę intensywnego piękna i mocy. Singlowa piosenka "Lilitu" (zobacz klip - http://vimeo.com/7849084), stanowi idealne wejście w doświadczenie twórczości Brytyjczyków nęcąc melodią i jednocześnie bijąc hipnotycznym nastrojem i grą skrzypiec. "To jeden z bardziej bezpośrednich utworów na płycie, wciągający w świat niestabilnych emocji i poruszających duszę rytmów" - wyjaśnia Attwood.

  Niewiarygodne, że tak bogata muzyka z "Fallen Host" została nagrana bez pełnej orkiestry i oddziału sesyjnych muzyków. Krążek stworzył kwartet Attwood (wokal, gitara, fortepian), Ben Green (gitara), Ben Paget (bas) i Johnny Horswell (perkusja), którzy grają razem od 2000
  roku zafascynowani twórczością Mogwai, Godspeed! You Black Emperor, Sigur Rós, Radiohead (zwłaszcza z czasów "Kid A" i "Amnesiac"), Cult Of Luna i Björk, chociaż Attwood powołuje się również na pośrednie wpływy Arcade Fire, Pavement, Wilco i Smashing Pumpkins.

  Płyta "Fallen Host" została wybrana plytą tygodnia portalu post-rock.pl. "Nie ukrywam, że swoim porywająco pięknym debiutem muzycy z Blueneck wyśrubowali oczekiwania na bardzo wysoki poziom i byłem pełen obaw, czy uda się im po raz drugi stworzyć coś na miarę Scars of The Midwest. Lecz trzy lata później - w 2009 roku - po raz kolejny zatraciłem się w muzyce Blueneck" - czytamy tam w recenzji albumu, której pełny tekst możemy przeczytać pod adresem:
  http://post-rock-pl.blogspot.com/2010/02/pyta-tygodnia-blueneck-fallen-host.html

  Katowicki koncert będzie częścią polskiej trasy zespołu.