Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  12
  Cze
  2013

  Wędruj z nami naszym szlakiem...

  18:00wstęp wolny

  PTTK w Old Timers GarageGórnośląski Oddział PTTK w Katowicach przy współudziale z Old Timers Garage mają zaszczyt zaprosić Państwa dnia 12 czerwca 2013 r. na pierwsze spotkanie z cyklu: "Wędruj z nami naszym szlakiem...". W programie m.in.:

  Murcki – zapraszamy do magicznej, zielonej dzielnicy naszego miasta. To tu przed wiekami zaczęła się historia górnictwa węglowego na Górnym Śląsku, także tu mieszczanie z dawnych Katowic poszukiwali kontaktu z przyrodą.

  Dolomity – jedno z najbardziej malowniczych pasm górskich świata. Przedstawimy przykładowe trasy o zróżnicowanym charakterze – od łatwych wędrówek po via ferraty. Przybliżone zostaną koszty wyjazdu, niezbędny sprzęt do wspinaczki oraz problemy, które turysta może napotkać w tych górach.

  Bałkany – relacja z 5 wypraw w różne części półwyspu. Prawie 20 000 km, osiem krajów, morza, jeziora, najwyższe szczyty, fauna, przyroda i piękna architektura.

  Wśród gości zostaną rozlosowane nagrody w postaci czeków podróżnych, koszulek, toreb z logo Katowic oraz mapy. Podczas prezentacji dostępny będzie bar, gdzie można będzie zakupić zimne i ciepłe napoje.

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja