Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  07
  Wrz
  2013

  Teleport Magic

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Teleport Magic w Old Timers GarageTeleport Magic poszukuje esencji alternatywnego popu w zagubionych na Śląsku dźwiękach. Gdy Wojtek pisał muzykę i teksty w domowym zaciszu, głos Estery unosił się nad deskami Teatru Rozrywki w Chorzowie. Tak oto w 2009 roku, po wielu artystycznych starciach, dwie koncepcje zdefiniowały jedną wrażliwość. Profesjonalny wokal połączył się z eksperymentalnymi pomysłami muzyków. Teraz, wspólnie dokonują teleportacji w świat spowitego melancholią nastroju i wyciszenia oraz refleksji nad poszukiwaniem własnej drogi do miejsc "Po drugiej stronie lustra".

  Historia zespołu to przede wszystkim historia muzyków, którzy zanim stworzyli Teleport Magic, poszukując odpowiedniego dla siebie miejsca przeszli wiele artystycznych dróg. Członkowie grupy od lat współtworzyli i wspierali śląskie formacje muzyczne. W 2007 Wojtek Dziurosz - gitarzysta takich zespołów jak Jim Loveski czy Loco Motive Sun (składanka "3maj z nami" i "Offensywa" Piotra Stelmacha z Radiowej Trójki, występ na Heineken Open`er Festival w Gdyni, składanka "Trójkowy Ekspres 5" Pawła Kostrzewy z Radiowej Trójki) zaczął pisać muzykę oraz teksty na płytę, która z założenia miała być projektem typowo studyjnym. Do współpracy zaprosił swoją żonę Esterę Sławińską-Dziurosz, artystkę Teatru Rozrywki w Chorzowie (m.in. musical "SPIN" - główna rola żeńska, rola Chawy w "Skrzypku na dachu", rola Janet w musicalu "The Rocky Horror Show") która zajęła się stworzeniem wokali do skomponowanych utworów. Gitarzystą zespołu został Grzegorz Szlęk, z którym Wojtek wiele lat wcześniej tworzył zespół Jim Loveski. Wspólnie udało im się nagrać i wyprodukować, we współpracy z Adamem Kamińskim 6 utworów w języku angielskim, które stały się pierwszym demem zespołu. Zaraz po produkcji, dla trójki Teleportowców stało się jasne, iż należy szybko powiększyć skład zespołu oraz przygotować materiał koncertowy.

  Jesienią 2009 roku do Teleport Magic dołączył perkusista Sebastian Ziomek (aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie - min. role Bloom`a i Carmen Yoli w musicalu "Producenci", Tobias Ragg w musicalu "Sweeney Todd", Perczyk w "Skrzypku na dachu") oraz basista Wojtek Zieliński (zespół Supermusic i Ladislav). Dzięki skompletowaniu pełnego składu muzyków, wyprodukowane wcześniej utwory zyskały nowe, pełniejsze brzmienie. Powstały również nowe kompozycje, które można usłyszeć na koncertach Teleport Magic od maja 2010 roku.

  Wiosną 2011 roku roku Teleportowcy podjęli decyzję o nagraniu debiutanckiej płyty pt. "Po drugiej stronie lustra", na której znajdzie się 10 autorskich utworów. W przeciwieństwie do piosenek z pierwszego dema, wszystkie utwory na płytę zostały napisane w języku polskim. Obecnie zespół jest na etapie kończenia miksów nagranych piosenek oraz pracy nad materiałem koncertowym z nowym gitarzystą Michałem Grzegorzycą, perkusistą Wojtkiem Seifertem oraz basistą Tomkiem Michalikiem (zespoły Eraserhead i Ebola Cereal - nagrody na festiwalach Liga Rocka czy Slot Art Festival w Lubiążu)

  Jesienią 2012 zespół wydaje singla pt. "Szukając siebie", który jest zapowiedzią wydania płyty „Po drugiej stronie lustra”

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja