Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  14
  Lis
  2010

  The California Honeydrops

  Cena biletu: 20 zł.

   

  Trudno powiedzieć, co tak naprawdę grają, bo w ich muzyce jest wszystko to, co najlepsze w amerykańskiej tradycji muzycznej: blues, gospel, elementy tradycyjnych nowoorleańskich brzmień – jazzu i zydeco, oraz szczypta klasycznego r'n'b. W przypadku California Honeydrops gatunkowe etykietki są jednak mało ważne; liczy się to, że podczas ich koncertów – czy grają kompozycje własne, czy pożyczone – publiczność nie może odmówić sobie przyjemności wspólnego śpiewania i tańczenia. Koncert the California Honeydrops to po prostu najlepsza impreza w mieście!
  Powstali w 2007 roku. Ich pierwsze występy miały miejsce na... ulicach i stacjach metra w ich rodzinnym Oakland w amerykańskim stanie Kalifornia. Wkrótce skrystalizowali swój styl, oparty na grającej w nowoorleańskim stylu sekcji rytmicznej i wokalnych harmoniach, uzupełnionych harmonicznym tłem zapewnianym przez dęciaki.
  Lider zespołu, Lech Wierzynski, to urodzony w Warszawie, ale wychowany w Stanach multiinstrumentalista (trąbka / gitara / śpiew). Wspierają go: pianista Chris Burns, perkusista Ben Malament, oraz saksofonista Johnny Bones. Mają na koncie trzy płyty („B Sides”, „Soul Tub” i „Spreadin' Honey”), oraz nominację do Blues Music Award w kategorii „Debiut roku 2009”.