Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  09
  Paź
  2014

  Kajetan Drozd Band – Premiera płyty „Sześć Strun”

  20:00Bilety parter: 25 zł Bilety balkon: 35 zł

  Kajetan Drozd Band w Old Timers GarageKajetan Drozd ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, „Siódma w Nocy” (Siódma w Nocy, 2009) i „Bourbon And The Blues” (Kajetan Drozd Acoustic Trio, 2011). Koncert w Old Timers Garage będzie jednocześnie premierą trzeciego albumu zatytułowanego „Sześć Strun”. Jak sugeruje nazwa, jest to elektryczna, wręcz gitarowa płyta. Znajduje się na niej 10 utworów utrzymanych w blues-rockowej stylistyce, gdzie nie brakuje teksańskiego shuffle, funky ale i spokojniejszych klimatów. Tytułowy utwór to nastrojowa ballada, której tekst wyjaśnia słuchaczowi czym dla muzyka jest jego gitara. Na płycie nie znajdziemy realizatorskich zabiegów poprawiających jakość nagranych utworów. Brzmienie płyty jest naturalne, wręcz surowe, zbliżone do tego jakie można usłyszeć podczas koncertów.

  Kajetan Drozd koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych - Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues i wielu innych. Gościł również na Słowackich festiwalach - Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Z grupą Siódma w Nocy dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalista International Blues Challenge w Memphis (z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio). Od połowy 2013 roku koncertuje pod szyldem Kajetan Drozd Band.

  Podczas tego wyjątkowego koncertu na scenie towarzyszyć mu będzie dwóch znakomitych muzyków: basista Oskar Ludziak - koncertuje wspólnie z Kajetanem od prawie czterech lat, na nowej płycie zagrał wszystkie partie gitary basowej, oraz Ryszard Rajca – wybitny perkusista, współzałożyciel zespołu Ścigani, laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień.

  Kajetan Drozd Band

   

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja