Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  10
  Mar
  2013

  Marcin Copik - Freak Guitar

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Marcin Copik w Old Timers GarageWszystko zaczęło się od Jimi Hendrixa. W dzieciństwie Go usłyszał, w młodości Go zobaczył, a potem duch hendrixowego grania, energia, barwa i klimat tej muzyki już zawsze były blisko Marcina Copika. Niezwykłe koncepcje Jimiego poprowadziły Marcina, poprzez funky i soul Jamesa Browna i Georga Clintona i czarodziejską muzykę Prince'a, do własnych, intrygujących kompozycji.

  Nie sposób wymienić wszystkich, z którymi Marcin grał. Bywalec jamów we wszelkich możliwych konfiguracjach, niestrudzony eksperymentator oraz element  wielu ważnych zespołów (m.in. Czarne Komety z Południa Romana "Pazura" Wojciechowskiego, Highway), a oprócz tego - pomysłodawca i lider własnych formacji. Pierwszy zespół założony przez Marcina Copika to oczywiście Fire Trap, kapela grająca utwory Hendrixa. Robili to na tyle dobrze, że zdobyli Nagrodę Publiczności oraz Dziennikarzy na Festiwalu w Jarocinie. Potem Fire Trap ewoluował, do zespołu dołączyli muzycy znani między innymi z projektu Young Power -  Andrzej Urny, Henryk Gembalski i Krzysztof Głuch.

  W międzyczasie Marcin wystąpił dwukrotnie na dużej scenie Rawy Blues, pojawił się w programie Non Stop Kolor Wojtka Manna, w programie 100% Live Wojtka Zamorskiego, a także trafił do Encyklopedii Polskiego Bluesa i odbył niezliczoną ilość koncertów w całej Polsce.
  Kolejne zespoły Marcina, tym razem już mocno skoncentrowane na autorskim programie, to Blues Experience, Oligator (współpraca z grającym w Koeln mistrzem tabli Ismailem Tarlanem), Funky Stuff,  The Freax, czyli wielki krok w stronę nowoczesnej czarnej muzyki - skomplikowanej rytmiki, niezwykłych harmonii i potężnej gitary. Obecnie Marcin stoi na czele kolejnego zespołu - Marcin Copik Trio w składzie Marcin Copik (gitary, głos), Przemek Laszczyk (bas), Ryszard "Rico" Rajca (perkusja) oraz występuje jako Jednoosobowa Orkiestra Funkowa pod szyldem Marcin Copik Freak Guitar

  A zatem: OH! MOVE OVER ROVER! AND LET MARCIN TAKE OVER!

  Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych muzyków pod tytułem "Zimowe Sny".

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja