Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  05
  Kwi
  2013

  Grzegorz Kapołka - Ostatni Koncert Przed Wejściem Do Studia

  20:00Bilety parter: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Grzegorz Kapołka w Old Timers GarageTo będzie niezwykłe wydarzenie! W piątek, 5 kwietnia 2013, trio najlepszych muzyków bluesowo – jazzowych zawita do Old Timers Garage na ostatni koncert przed wejściem do studia nagrań.

  Grzegorz Kapołka (gitara), Dariusz Ziółek (bas) i Ireneusz Głyk (perkusja) zaprezentują premierowy materiał z nadchodzącej, czwartej studyjnej płyty Tria. Na koncercie nie zabraknie kompozycji z poprzednich płyt – będą też niespodzianki! „Na pewno będzie miejsce na trochę improwizacji i łączenie stylów. Katowicki koncert będzie wyjątkowy – ostatni przed wejściem do studia nagraniowego, mamy nadzieję pozytywnie zaskoczyć fanów materiałem, który przygotowaliśmy na nową płytę Tria” – mówi Grzegorz Kapołka. Wiosną zespół wybiera się na koncerty do Wielkiej Brytanii, gdzie zagra mini cykl koncertów m.in. w prestiżowej O2 ABC w Glasgow.

  Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk"za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii -"Najlepszy album roku - Blues".

  Bilety kosztują 25zł w przedsprzedaży i ich ilość jest mocno ograniczona!!

  UWAGA: W sprzedaży dwa pakiety specjalne:

  Sofa 8 osobowa: w jego skład wchodzi:
  - 8 biletów – miejsca na 8 osobowej sofie zlokalizowanej w przednim rzędzie balkonu (doskonała widoczność)
  - 4 płyty „Blue Blues III” z autografami muzyków (do odbioru w klubie za okazaniem biletu)
  - Osobiste spotkanie z Grzegorzem Kapołką po koncercie

  PAKIET SOFA 8 kosztuje 400zł

  Sofa 5 osobowa: w jego skład wchodzi:
  - 5 biletów na koncert – miejsca na 5-osobowej sofie zlokalizowanej w przednim rzędzie balkonu (doskonała widoczność)
  - 3 płyty „Blue Blues III” z autografami muzyków (do odbioru w klubie za okazaniem biletu)
  - Osobiste spotkanie z Grzegorzem Kapołką po koncercie.

  PAKIET SOFA 5 kosztuje 250zł

  Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Grzegorz ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Oficjalna strona www Grzegorza – www.grzegorzkapolka.net , dostępny jest także oficjalny fanpage na facebooku – www.facebook.com/grzegorzkapolka

   

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja