Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  04
  Kwi
  2013

  4szmery (AC/DC)

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  4szmery w Old Timers GarageZaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych zespołów tego świata -AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem, jak napisał o nas ostatnio red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. W ciągu minionych 12 lat zagraliśmy ponad 800 koncertów na zlotach motocyklowych, rajdach samochodowych, dniach miast i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą ( Litwa, Niemcy, Ukraina).

  Do tej pory  wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej  „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki  Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele:  Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak (TSA) i Paweł „Bejbi” Mąciwoda (SCORPIONS)

  Naszym  największym sukcesem jest fakt, że jesteśmy razem w niezmienionym składzie już od 12 lat. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek , które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy. Moglibyśmy dopisać jeszcze kilka stron, ale wolimy dla Was zagrać:)

  AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (doskonale przyjęta przez krytykę płyta Dziwny jest…). Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

  Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to właśnie Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania,Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego czy też  Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rocka oraz rhythm’n’bluesa itd.

  Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE z przyjemnością zaprezentuje się Warszawskiej publiczności.

  Zespół w składzie:

  Sławomir Kornas – bas, śpiew
  Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
  Michał Szczeblewski – perkusja