Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  26
  Lis
  2010

  The Cuts

  Cena biletu: 20 zł.

   

  Support: Black Tower więcej na http://www.myspace.com/blacktowerpl

  1 października grupa THE CUTS wyrusza w trasę koncertową promującą najnowszą płytę zespołu pt. „Czarny Świat“. Jesień 2010 to ponad dwadzieścia koncertów THE CUTS w całej Polsce.The Cuts tworzy muzykę, którą można określić mianem electro-rocka. Zespół powstał w roku 2006 w Pile. Po dwóch latach spędzonych na tworzeniu piosenek, koncertowaniu i pracy w studio, w styczniu 2008 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem" 3 marca 2009 roku.
  The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku z piosenką “Kochać cię chcę” zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs.

  W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie "Premiery" zagrał utwór "Pokój na jedną noc". Wiosną 2010 The Cuts zagrał dużą trase koncertową – 18 występów w całej Polsce. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie "CZŁOWIEK ROKU 2008" w dziedzinie "Kultura", przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.
  Utwór "Pokój na jedną noc" zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. "Nadaje się! 2009". We wrześniu 2010 ukazuje się druga płyta zespołu pt. „Czarny Świat”. Skład zespołu: Przemek Zdunek – wokal, gitara basowa, gitara * Tomasz Rożek – syntezatory, programowanie, chórki * Tomasz Tomaszewski – gitara Strona internetowa zespołu:  HYPERLINK "http://www.thecuts.pl" www.thecuts.pl