Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  17
  Mar
  2013

  W Górach Jest Wszystko Co Kocham

  18:00Bilety normalne: 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

  W Górach Jest Wszystko Co Kocham w Old Timers GarageTradycyjnie już na wiosnę w Katowicach, swoje święto mają wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już  po raz dziesiąty zawita tutaj koncert  z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…”  Wydarzenie w tym roku (uwaga stali bywalcy!) odbędzie się w nowym, niezwykle klimatycznym miejscu -  Teatrze & Klubie Muzycznym Old Timers Garage.

  Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem dwa zespoły, które zyskały już spore uznanie w środowisku piosenki poetyckiej i turystycznej. Zespół CHWILA NIEUWAGI i DOM O ZIELONYCH PROGACH, bo o nich tu mowa, biorą udział w koncertach W górach już od kilku lat a Dom gra od samego początku istnienia projektu. Koncert ten będzie szczególny także z innego powodu - Dom o Zielonych Progach wydał w ubiegłym roku, po kilku latach przerwy swoją nową autorską płytę pt. Łódki Marzeń. Chwila Nieuwagi zaś jest w trakcie finalizowania i wydawania nowej płyty, z której piosenki zapewne usłyszymy na koncercie.  Będzie więc okazja do wysłuchania nowego materiału i dwóch pięknych godzinnych recitali. Nie zabraknie jednak i piosenek, które już znacie i nucicie już w górach czy schronisku. Koncert poprowadzi Rafał Tomczyk.

  Kilka słów o wykonawcach:

  Dom o Zielonych Progach -  to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham w Katowicach i na Górnym Śląsku. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach „Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...  Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom” przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał cztery autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na mini koncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu ubiegłego roku ukazała się najnowsza płyta zespołu  pt.:  ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość.  Na katowickim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane! Strona zespołu: www.dom.art.pl

  Chwila Nieuwagi - tworzy ją obecnie sześcioro muzyków: duet gitarowo-wokalny Martyna i Andrzej Czechowie, Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia.
  Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów oraz własne, wzbogacając je o nietuzinkową stronę muzyczną. Ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową (w tym o folklor śląski w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu). Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym, i nie tylko, brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki.
  Chwila Nieuwagi jest laureatem najbardziej prestiżowych festiwali piosenki, m.in.
  - Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2012 (II miejsce)
  - Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona w Busku-Zdrój 2010 (Grand Prix),
  - Poetyckiej Doliny w Warszawie 2010 (II miejsce),
  - Nowej Tradycji - Festiwalu Folkowego Polskiego Radia 2011 (finał),
  - Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej 2010 (I miejsce),
  - Muzycznej Zohyliny w Bukowinie Tatrzańskiej 2010 (Grand Prix),
  - Łódzkiej YAPY 2010 (I miejsce)
  W maju 2011r. ukazała się debiutancka autorska płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, wydana przez Krainę Łagodności, a dystrybuowana przez  EMI Music Poland.  Utwory zespołu zagościły też na kilku prestiżowych składankach: Grupa występuje  w założycielskim duecie gitarowo-wokalnym, w trio,  kwartecie lub w pełnym składzie (kwintet lub sekstet). Więcej informacji o zespole znajdują się na stronie: www.chwilanieuwagi.pl

  BILETY w przedsprzedaży: 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) do nabycia  Old Timers Garage oraz w całej sieci sprzedaży Ticket Pro. W dniu koncertu bilety są droższe o 10 zł (35 zł i 45 zł). Ilość miejsc jest ograniczona.