Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  11
  Sty
  2012

  Andrzej Jagodziński Trio

  20:00Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

   

  Andrzej Jagodziński Trio w Old Timers GarageWspaniały kompozytor i pianista jazzowy Andrzej Jagodziński, wirtuoz kontrabasu Adam Cegielski oraz legenda polskiej sceny jazzowej Czesław "Mały" Bartkowski przedstawiają nową wersję ujazzowionego Chopina.

  Ich pierwsza płyta zatytułowana "Chopin", nagrana w grudniu 1993 roku od razu stała się wydarzeniem, podbijając publiczność w kraju, ale także we Francji, Finlandii, Turcji, na Węgrzech, a nawet w dalekim Meksyku. Wkrótce zebrała mnóstwo nagród muzycznych m.in. Fryderyk, Jazzowa Płyta Roku, Mateusz. Przez trzy kolejne lata trio przedstawiło ją milionom słuchaczy.

  Następna płyta "Chopin Once More" pokazała, że po kilku latach zbierania doświadczeń muzycy czują się w repertuarze chopinowskim jak ryba w wodzie. Wyraziste i swobodne improwizacje najlepiej świadczą o wirtuozerii tego wykonania.

  "Sonata b-moll" jest kontynuacją poszukiwań na pograniczu klasyki i jazzu. Dotychczasowe doświadczenia opierały się na opracowywaniu tematów lub krótkich fragmentów utworów, które były pretekstem do improwizacji jazzowej.

  Na ostatniej płycie „Chopin. Les brilantes” transformacji uległy wszystkie części utworu, a nie tylko pojedyncze cytaty. Na nowo zabrzmiała m.in. trzecia część zwana Marszem Żałobnym. Tak nie grał go jeszcze nikt.

  Na koncertach Trio gra przekrój z najbardziej znanych dzieł wielkiego kompozytora. Oprócz Chopina można usłyszeć także utwory Krzysztofa Komedy, a w okresie zimowym – niespodzianka! – wysmakowane kolędy na jazzowo.

  Lista miejsc w których można nabyć bilety znajduje się tutaj.
  Kliknij i dowiedz się więcej.