Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  09
  Lut
  2013

  Jurij Mokriszczew - 20 lat przez Polskę

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Jurij Mokriszczew w Old Timers GaragePłomienne uczucia i nostalgia, oraz bunt i przekorny dowcip łączą się w recitalu Jurija Mokriszczewa "20 lat przez Polskę". Korzeniami Rosjanin, z pochodzenia Ukrainiec, a według paszportu - Polak.Sam o sobie napisał w piosence:

  Mam po rodzicach rosyjskie korzenie,
  Los ukraińskie mi dał pochodzenie.
  Czasem się czuję Murzynem i Żydem
  Z duszą Cygana głęboko ukrytą...

  Śpiewa głównie po polsku, romanse i piosenki własne do których sam pisze teksty, oraz wykorzystuje poezję Adama Asnyka, Siergieja Jesienina i innych poetów.

  Jurij Mokriszczew ukończył Szkołę Sztuki Estradowo-Cyrkowej w Kijowie. Udziela się artystycznie w Polsce od roku 1991. Ze swoimi piosenkami występował kilkakrotnie jako gość w krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”, w „Loch Camalot”, "Rotundzie" i na wielu innych słynnych scenach. Wcześniej uprawiał zawód bioenergoterapeuty - w tej dziedzinie jest dyplomowanym Mistrzem i Podstarszym Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów. Pracuje też jako masażystą oraz wykonawca konrowersyjnego programu estradowego „Hipnoshow”. Robił też wiele innych rzeczy, lecz nie chce się utożsamiać z żadną z nich i wciąż poszukuje siebie układając piosenki.

  Oto niektóre z tytułów: "Pozwólcie mi się nie określać", "Różowym samochodem", "Czy to Ty, mój rymotwórco?", "Polubiłem kuchnię polską", "Alibaba"... W repertuarze pojawią się także kilka starych rosyjskich romansów.

  Artyście towarzyszyć będzie bytomski muzyk i bard - Piotr Smętek, znany m.in. z Otwartej Sceny Jam Session.