Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  14
  Gru
  2012

  Grechuta - Jeszcze Pożyjemy

  20:00Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

  Grechuta - Jeszcze Pożyjemy w Old Timers GarageZespół "Kilka słów" to trzech dżentelmenów, których połączyła muzyka z repertuaru Marka Grechuty. Na co dzień każdy z nich uprawia inny rodzaj twórczości muzycznej. Wokalista i gitarzysta Eugeniusz Szwarcer to siemianowicki bard, od lat uczestnik ogólnopolskich festiwali piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i folku. Trzy lata śpiewa w chórze "Jubilate Deo" pod dyrekcją pani Joanny Bliwert-Hoderny.

  Obecnie szlifuje swoje umiejętności w prywatnej szkole muzycznej Bogdana Lizonia w Siemianowicach Śląskich. Dzięki swojemu profesorowi i muzykom z Krakowa w 2009 roku nagrał pierwszą płytę autorską. Mariusz Maksymowicz, kontrabasista w połowie lat 80-tych grał w zespole "BigJohn and The Rockets", który z sukcesem występował na Rawa Blues Festival oraz Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Po dłużej przerwie, bo w 2004 roku po "odkurzeniu" kontrabasu uczestniczył w nagraniu płyty zespołu "Nous" na której gościnnie zagrali między innymi Bronek Duży, Grzegorz Kapołka, Jan Gałach oraz Jan "Kyks" Skrzek, tam też spotkał się po raz pierwszy z perkusjonistą Pawłem Synowcem. Zagrali dziesiątki koncertów, wystąpili na Przystanku Woodstock i folkowym festiwalu Nowa Tradycja.

  W 2007 roku został zaproszony do nagrania płyty "Kulisz Trio" Adama Kulisza w towarzystwie Michała "Griera" Giercuszkiewicza. Równocześnie grając w formacji "Nous" z "Kulisz Trio" zagrał na Rawa Blues Festival, Ku Przestrodze, Gdynia Blues Festival, Bies Czad Blues i innych. Paweł Synowiec, perkusjonista zafascynowany muzyką etniczną w latach 90-tych zetknął się z legendą bębniarstwa w Polsce Jerzym "Słomą" Słomińskim co zaowocowało tym, że "narzędzia" rytmu stały się jego głównymi instrumentami. Gra również na gitarze i harmonijce ustnej. Paweł Synowiec i Mariusz Maksymowicz w 2011 roku tworzyli sekcję rytmiczną w składzie zespołu jazzującego "J.J.Quartet".

  W Willi Fitznera  - oddziale Siemianowickiego Centrum Kultury 12 lipca 2012 roku pierwszy raz zagrali razem jako zespół z Eugeniuiszem Szwarcerem. Tam też narodził się pomysł, by stworzyć zespół "Kilka słów" i spojrzeć inaczej na twórczość Marka Grechuty. Kilka miesięcy pracy pozwoliło tym trzem dojrzałym panom przygotować niebanalny program pt. "Jeszcze pożyjemy"