Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  30
  Lis
  2012

  Wojciech Pilichowski

  20:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Wojciech Pilchowski w Old Timers GarageWojtek Pilichowski – basista, kompozytor, aranżer, producent. Muzyk sesyjny, wykładowca na najbardziej prestiżowych warsztatach muzycznych w Polsce i na świecie. Autor podręczników i szkół gry na gitarze basowej.

  Kilka dat:

  1992 – początek pracy zawodowej – Jan Bo (Borysewicz, Morawski, Pilichowski)
  1994 – pierwsza płyta solowa – „Wojtek Pilichowski”
  1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003 – wybierany jako najlepszy basista w Polsce przez czytelników magazynu „Gitara i Bas”
  1996, 1997, 1998, 2001 – nagroda Playbox przyznawana przez największe stacje radiowe w Polsce dla najlepszego basisty
  2002 – Powołanie do życia pierwszej, polskiej super grupy jazz – rockowej TTR2 (Pilichowski, Raduli, Łosowski).
  - kontrakt endorserski z firmą Ashdown (światowy lider w produkcji osprzętu basowego)
  2005 – Firma Mayones rozpoczyna sprzedaż sygnowanej przez Wojtka gitary basowej. Gitary Pi 4 LIVE oraz Forum Pi do dzisiaj sprzedają się na całym świecie.
  2008 – Premiera pierwszego w Polsce koncertu DVD z muzyką jazz – rockową „Electric Live”
  2011 – Rejestracja koncertu DVD „Wojtek Pilichowski Band na Zamku Kliczków”. Premiera wydawnictwa zrealizowanego w niesamowitej scenerii dziedzińca Zamku Kliczków planowana jest na nośnikach:  Blu Ray, DVD oraz audio w tym roku.
  -  Gitara Wojtka została umieszczona w Hard Rock Cafe Hall of  Fame w Krakowie.

  Kilka liczb:

  - SOLO: wydał dziesięć płyt (w przygotowaniu jedenasta) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej, których łączny nakład przekroczył sto tysięcy egzemplarzy. Zagrał ponad pięćset koncertów.
  - MUZYK SESYJNY: nagrał ponad sto pięćdziesiąt albumów z największymi gwiazdami sceny polskiej od muzyki pop, poprzez jazz, skończywszy na rockowych transkrypcjach muzyki poważnej. Nakład wszystkich nośników przekroczył kilka milionów egzemplarzy. Zagrał ponad  trzy tysiące koncertów.
  Kilka faktów:
  - Wielokrotnie zapraszany na festiwale i pokazy od  Los Angeles do Ałma – Aty w tym:
  Bass Player Live (USA) – najbardziej prestiżowe spotkanie basistów na świecie oraz Euro Bass Days, European Bass Day – największe spotkania basistów w Europie (Włochy, Niemcy, Anglia, Holandia, Bratysława), NAMM SHOW (Los Angeles),  MUSIC MESSE (Frankfurt) – największe targi muzyczne na świecie.
  - W Polsce zagrał solo na festiwalach: Przystanek Woodstock, Pozytywne Wibracje, Solo Życia, jako gwiazda został zaproszony do udziału w jubileuszowym, X Thank’s Jimmy Festiwal podczas którego gościnnie z Wojtkiem wystąpił Leszek Możdżer.
  - Zaproszony do udziału w koncercie z okazji 40-lecia Hard Rock Cafe, a także do udziału w finale jednego z najpopularniejszych live show w Polsce – Must Be The Music.
  - Solowe płyty Wojtka wydawane były przez: PolyGram, Universal, Axel Springer, Polskie Radio/Warner Music Polska, oraz własne wydawnictwo płytowe.
  - Trasa koncertowa Nosie Live – liczyła 59 koncertów (w ciągu trzech miesięcy) i dlatego uznawana jest za największą, klubową trasę koncertową w 2011 roku.

  Wszystkie te daty, liczby i fakty tłumaczą, dlaczego Wojtek Pilichowski uważany jest za jeden z największych autorytetów muzycznych w Polsce, a także dlaczego przylgnęła do niego opinia, że jest „najbardziej rozpoznawalnym polskim basistą na świecie”.