Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  19
  Paź
  2012

  Krzysztof Napiórkowski

  20:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Krzysztof Napiórkowski w Old Timers GarageZdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m. in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, Poetyckiej Dolinie w Warszawie. W latach 1999-2004 lider studenckiego kolektywu “Po godzinach”.

  W 2007 powstał singiel i teledysk zapowiadający debiutancki album Krzysztofa Napiórkowskiego „Kiedy ty wychodzisz”, w następnym roku kolejny singiel i teledysk “Na ulicach” - tym razem w duecie z Grzegorzem Turnauem oraz debiut fonograficzny - studyjny album ”Introspekcja”, z którego utwory (Wracaliśmy, Optymistycznie, Na ulicach, Kiedy Ty wychodzisz) gościły na listach przebojów oraz na płytach - składankach. W latach 2008-2010 występował w projekcie "Granie Herberta" upamiętniającym rok Zbigniewa Herberta.

  Pracuje również jako autor, kompozytor, instrumentalista i producent - m.in. CD “Śrubki” - Michał Jurkiewicz, CD “Samosie” - Joanna Kondrat, CD “Zaprzyjaźniłem się z Aniołem Stróżem” - Jerzy Filar, jest także autorem muzyki do filmów animowanych oraz do filmu fabularnego “Prezent” (reż. Dominika Długokęcka)

  Krzysztof Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek.

  Obecnie ukończył prace nad nowym studyjnym albumem "Drugi oddech" (Cytryna/EMI), który ukazał się 13 marca 2012 r. Występuje ze swoim kwartetem w składzie: Maciej Magnuski - bas, Kacper Stolarczyk - gitara, Daniel Kapustka - perkusja