Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  26
  Sty
  2013

  Drake - Sea Folk Group

  20:00Bilety parter: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Drake Sea Folk Group w Old Timers GarageZespół DRAKE (Sea Folk Group) - folk morski z korzeniami irish music przyprawiony celtyckimi emocjami.

  Zespół Drake gra muzykę folkową inspirowaną tradycyjną muzyką celtycką wplatając w to wszystko własną wrażliwość muzyczną. Śpiewają o morskich żywiołach i ludzkich emocjach, a przede wszystkim o tym, że człowiek myślami i marzeniami wiecznie poszukuje, doświadcza i przeżywa, zupełnie jak w odkrywczym rejsie w nieznane. Grają na instrumentach akustycznych, zawsze na żywo, gamę możliwości brzmieniowych i aranżacyjnych zawdzięczają swemu instrumentarium (flety whistle, bodhran, irish bouzouki, akordeon, gitara akustyczna i basowa).

  Życie sceniczne dotychczas ich nie „oszczędzało": za nimi grubo ponad 200 koncertów w całej Polsce, czterokrotny z rzędu występ na krakowskim festiwalu Shanties oraz główna nagroda – nagranie płyty na festiwalu Szanty we Wrocławiu. Z przygód koncertowych chętnie wspominają występy na pokładzie legendarnych żaglowców Dar Pomorza i Zawisza Czarny, a także
  zaproszenie do programu muzycznego TVP Katowice „To Brzmi”, co zaowocowało stworzeniem profesjonalnego wideoklipu oraz reportażu telewizyjnego o zespole. Za sprawą muzyki Drake’a nie trudno przenieść się do pełnego żaglowców portu w Galway, na rozkołysane wody mórz dalekiej północy, czy chociażby do wypełnionej po brzegi słuchaczami i piwem stodoły pod Belfastem.

  Skład zespołu:
  Sławomir Bielan - wokal, bodhran, instrumenty perkusyjne
  Andrzej Drzastwa - gitara basowa
  Wojciech Kotas - whistle, wokal
  Piotr Pala - gitara akustyczna, irish bouzouki
  Bartłomiej Wręczycki – akordeon

  Barefoot WinePrzed koncertem odbędzie się degustacja kalifornijskich win Barefoot.