Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  14
  Paź
  2012

  Spektakl teatralny "Kibice"

  20:00Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu spektaklu

  Kibice w Old Timers GarageObsada: Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski, Agnieszka Sitek
  Reżyseria: Tomasz Mędrzak
  Autor:
  Elin Rachnew
  Teatr: Teatr TM

  Polskiej drużyny na Euro już nie mamy, ale za to - a właściwie: w związku z tym - KIBICE okazali się niewiarygodnie trafionym przedsięwzięciem, które - dzisiaj wiemy to już na pewno - po Mistrzostwach Europy będzie (i to chyba jeszcze baaaardzo dłuuuugo) nadal aktualne...

  Mimo, że tekst został napisany przez Bułgara, ma się wrażenie, że opisuje on tęsknotę polskich fanów piłki nożnej, wspominających dawną świetność narodowego footballu. Mają oni - dokładnie tak, jak i my - właściwie tylko jedno marzenie: żeby nasi wygrali, i to na naszym stadionie. Puenta sceny meczu przypomina nam, jako żywo, całe tegoroczne Euro: Ale... mogliśmy wygrać...

  Autor "Kibiców" jest, jak sam o sobie mówi, Wielkim Fanem Piłki Nożnej. Dla swojej drużyny futbolowej jest gotów zrobić dosłownie wszystko. Elin Rachnew, tak jak bohaterowie jego sztuki, prawie nie dostrzega świata poza boiskiem. A mecz ukochanego zespołu, to dla niego centralny punkt wszechświata, wokół którego obraca się całe codzienne życie każdego prawdziwego Kibica.

  Widzowie podczas przedstawienia spadają z krzeseł ze śmiechu - nie w przenośni, ale dosłownie. Panie śmieją się, ponieważ w aktorach widzą reakcje swoich mężów, ojców, braci i ukochanych: ich gwałtowne wybuchy radości, gdy nasi wygrywają; złości, kiedy nie mogą strzelić gola; a nawet rozpaczy, gdy przegrana jest już bardzo blisko... Natomiast Panowie dostrzegają w bohaterach swoją własną śmieszność, wszechobecną w gestach i okrzykach na meczu i... przed telewizorem. Wybuchy niepohamowanego śmiechu pojedynczych głosów (damskich i męskich) błyskawicznie stają się zaraźliwe i obejmują całą widownię. Aktorzy muszą zatrzymywać akcję i przeczekiwać brawa oraz "radosne uniesienia" widzów.

  Rewelacyjny tekst i stadionowy żywioł aktorów to gwarancja fantastycznej zabawy.
  Stuprocentowa komedia!

  Cezary Morawski – aktor, reżyser; w 1978 r. ukończył PWST w Warszawie – obecnie jej wykładowca; Rudy w „Akcji pod arsenałem”, Karol Wojtyła w „Z dalekiego kraju”, Tadeusz w „Labiryncie”, Krzysztof Zduński w „M jak miłość”; inne role filmowe w: „Układ krążenia”, „Spirala”, „Głosy”, „Dorastanie”, „Europa, Europa”, „I skrzypce przestały grać”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” i in.; był związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Powszechnym i Ochoty.

  Tomasz Mędrzak - aktor, reżyser; w 1978 r. ukończył PWSF,TiT w Łodzi; Staś Tarkowski w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza; Leszek Talar w serialu Jana Łomnickiego p.t. „Dom”; inne role filmowe w: „Republika ostrowska”, „Lustro”, „Polonia Restituta”, „Droga daleka przed nami”, „Przypadki Piotra S.” i in.; przez 30 lat związany z Teatrem Ochoty (aktor, dyrektor naczelny i artystyczny); zagrał ponad 120 ról teatralnych.

  Agnieszka Sitek
  - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; w 1996r. ukończyła PWST w Warszawie; Weronika Złotopolska w serialu „Złotopolscy”; inne role filmowe: „Zabić Sekala” (nagroda Czeskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę kobiecą), „Wrota Europy”, „Pragnienie miłości”, „Sława i chwała” i in.; w latach 2000-8 aktorka Teatru Ochoty; w teatrze i teatrze TV zagrała kilkadziesiąt ról (Ofelia w „Hamlecie” Shakespeare'a, Aniela w „Ślubach panieńskich” Fredry, Sasza w „Iwanowie” Czechowa i in.).

  Barefoot WinePrzed koncertem odbędzie się degustacja kalifornijskich win Barefoot.