Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  28
  Paź
  2012

  Spektakl teatralny "Absynt"

  20:00Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu spektaklu

  Absynt w Old Timers GarageObsada: Agata Cichy, Monika Szydłowiecka, Piotr Adamczyk, Piotr Kumor, Sławomir Żukowski
  Reżyseria: Sławomir Żukowski
  Autor:
  Magdalena Fertacz
  Producent: Miejskie Centrum Kultury Tychy

  Zapraszamy na spektakl "Absynt" Magdaleny Fertacz w adaptacji, scenografii i reżyserii Żukowskiego. Młoda kobieta, Karolina postanawia w dniu swego ślubu popełnić samobójstwo. Oglądając retrospekcje poznajemy toksyczne relacje dziewczyny z rodzicami, dziwny związek z narzeczonym i specyficzny układ panujący między jej matką i ojcem.

  W spektaklu występują: Agata Cichy, Monika Szydłowiecka, Piotr Adamczyk, Piotr Kumor i Sławomir Żukowski. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Sławomira Żukowskiego.

  Teatr "BELFEgoR" został założony w Tychach w 1986 roku przez Sławomira Żukowskiego, wówczas nauczyciela i wizytatora w Kuratorium Oświaty. Pierwotnie teatr nazywal się BELFER. Z czasem formuła teatru ulegała rozszerzeniu, a jego nazwa wzbogaciła się o angielskie „go”. Skład zespołu ulegał częstym zmianom, ale stałym trzonem byli: Wojciech Wieczorek i Romuald Kłakus. Teatr BELFEgor występował m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Łodzi, Elblągu, Stalowej Woli, Czechowicach-Dziedzicach, Chodzieży, Mikołowie, Siemianowicach.
  Współpraca Teatru Małego z organizacjami polonijnymi zaowocowała wyjazdami Teatru BeELFEgoRr do: Austrii, Belgii, Francji, Holandii, byłej Jugosławii, Luksemburga i na Ukrainę.