Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  23
  Wrz
  2012

  Spektakl teatralny "Audiencja V"

  20:0025 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu

  Audiencja 5 w Old Timers GarageObsada: Piotr Zawadzki
  Reżyseria: Wojciech Leśniak & Piotr Zawadzki
  Autor:
  Bogusław Schaeffer
  Opieka artystyczna: Wojciech Leśniak i Mateusz Znaniecki
  Oprawa muzyczna: Jakub Zawadzki

  "Audiencja V" to wykład prelegenta na temat muzyki. Przemawiający na pierwszy rzut oka może się wydawać profesorem wyższej uczelni, a widzowie na czas spektaklu stają się kimś w rodzaju studentów. Jednak co chwile bohater do naukowego wykładu wtrąca opowieści dotyczące jego życia osobistego. Audiencja jest rodzajem manifestu na temat szeroko pojętej sztuki, ale również rodzajem dyskursu z publicznością na tema życia, szczęścia, otaczającego nas świata, i.t.d. Muzyka jest powodem dyskusji na temat życia, rozwoju i zmianach w sztuce nowoczesnej. W trakcie spektaklu widz może  zauważyć że prelegent to aktor wcielający sie w rolę prelegenta.  Za każdym razem spektakl - wykład rodzi się na nowo, ponieważ jak to zwykle bywa w tekstach Bogusława Schaeffera, aktor podejmuje się improwizacji. Wykład za każdym razem może być inny niż poprzedni.

  „…Wolne tempo, brak akcji, monotonia, przewidywalność tekstów to główne grzechy teatru…” W tym  monodramie tego nie znajdziecie!!!

  „…Teatr bez ruchu jest martwy i  nudny. Uważam komiczność  za element najbardziej kreatywny, kreatywność i powaga wykluczają się wzajemnie, tego jestem pewien. Ponuraków powinno się przepędzać z teatru, są z pewnością zbyt mało inteligentni, by im coś w teatrze wyszło…” – Bogusław Schaeffer