Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  23
  Lis
  2012

  Jacek Kleyff

  20:00Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

  Jacek Kleyff w Old Timers GarageGdy w 1970 zakładał wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, z którym trzykrotnie wygrał Famę, był jeszcze studentem architektury. W życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną,  fascynację buddyzmem,  malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była i nadal jest muzyka.

  Salon Niezależnych po kolejnych wygranych Famach błyskawicznie znalazł się u szczytu popularności. Kabaret był jednak szykanowany z powodu politycznego wydźwięku jego twórczości, a w 1976 roku został  ostatecznie ukarany przez władze PRL zakazem występów. Jacek przeniósł się na wieś, a przerwa w regularnej działalności scenicznej trwała do roku 1986, kiedy założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zaproszona na pierwszy  Przystanek  Woodstock w 1995 r. od razu zdobyła "Złotego Bączka"- główną nagrodę publiczności.

  Dziś Jacek Kleyff pracuje nad nowym albumem i regularnie koncertuje solo oraz z zespołami. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego.

  Jacek Kleyff –charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Tych kilka linijek to za mało by opisać tak barwną postać jak Jacek – jego trzeba posłuchać!