Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  27
  Paź
  2012

  Dom o Zielonych Progach

  20:00Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Dom o Zielonych Progach w Old Timers GarageNajstarsi członkowie Domu o Zielonych Progach nie pamiętają, gdzie dokładnie zespół się poznał i rozpoczął wspólne granie, ale "legendy" mówią o tym... że zawiązał się nieoficjalnie w górach w Szklarskiej Porębie podczas popołudniowej wędrówki po Izerach, pierwszy raz wystąpił w 2000 r., a na Yapie w 2002 r. zdobył I miejsce, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę swojej ulubionej publiczności. W tym też roku powstał projekt "W górach...", a zespół w kwietniu nagrał swoje pierwsze piosenki, które znalazły się na pierwszej edycji płyty "W Górach..." - Śladami Jerzego Harasymowicza.

  DoZP wykształcił się zupełnie spontanicznie po części z dwóch zespołów: Dnieje istniejącego w latach 1994-99 (Marzena i Monika) i Kilku Przyjaciół (Wojtek). Od początku grała z nami także Basia. oraz Daniel - brat Moniki i Marzeny, potem kolejno jesienią 2004 r. - Mieszko, pod koniec 2005 r. - Bartek i wreszcie wiosną 2006 r. - Marcin.

  Na przestrzeni tych lat do zespołu należeli również: Ania Ranoszek, Edyta Madej, Ewelina Ptasznik-Szymańska, Justyna Woźnicka, Mariusz Janik, Paweł Fedorowicz, Tomek Fojgt, którym za te wspólnie prześpiewane lata bardzo dziękujemy. Obecnie często wspomagają nas na scenie: Apolinary POlek na harmonijce i Robert Marcinkowski na gitarze klasycznej.

  Skład zespołu:

  Basia Mendyk z Jeleniej Góry - wokalistka, znana z zadziornego zaśpiewu w piosence "Chudobnom" i trafnych ripost, zapalona turystka, w okresie studiów prezes SKPS Wrocław.

  Marcin Skaba z Piotrkowa Trybunalskiego - niezwykły skrzypek, wulkan energii, którą zaraża publiczność i wszystkich wokół. Jeśli nie gra akurat na skrzypcach albo nie słucha muzyki, to na pewno w tym czasie je, aktualnie studiuje i gra na skrzypca 24 godz. na dobę.

  Bartosz "Pelton" Zalewski z Tarnowskich Gór - basista, wokalista, poza naszym zespołem współtworzy Grupę Pelton, której repertuar w większości stanowią jego autorskie piosenki.

  Wojciech Szymański z Wrocławia - pomysłodawca projektu "W górach jest wszystko co kocham...", autor większości kompozycji i tekstów wykonywanych przez DoZP, swoją pasją, którą są góry i muzyka, zaraził już tysiące ludzi. W podróży nieodłącznie towarzyszy mu jego przyjaciel Otis, owczarek niemiecki.

  Barefoot WinePrzed koncertem odbędzie się degustacja kalifornijskich win Barefoot.