Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  26
  Wrz
  2010

  Piosenki tamtych lat

  Cena biletu: 20 zł.

   

  Podczas ponad godzinnego koncertu usłyszycie Państwo 17 pięknych, znanych i lubianych przebojów z repertuaru, Hanki Ordonówny, Reny Rolskiej, Sławy Przybylskiej, Barbary Rylskiej oraz Anny German, jak również instrumentalne wykonania piosenek Jerzego Petersburskiego. Zabrzmią takie utwory jak: Człowieczy los, Miłość ci wszystko wybaczy, Na Francuskiej, Na pierwszy znak, Rausz czy Seksappeal. W niepowtarzalny nastrój, rytmy ognistego tanga i lirykę sentymentalnych melodii wprowadzą Państwa, towarzyszące wykonywanym piosenkom, dźwięki fortepianu i skrzypiec. Wieczór „Piosenki Tamtych Lat” z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.

  Wykonawcy:   Danuta Rajchel – śpiew    Paulina Stateczna – fortepian    Szymon Stateczny – skrzypce
  Danuta Rajchel - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalno - Aktorskim. Aktorka, solistka scen muzycznych w kraju i za granicą. Wieloletnia nauczycielka śpiewu klasycznego i piosenkarstwa. Współorganizatorka i prowadząca warsztaty interpretacji wokalnej w Katowicach. Pasjonatka muzyki wokalnej retro.
  Paulina Stateczna – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Teorii, Edukacji i Jazzu oraz Wokalno – Instrumentalnym.  Uczestniczka konkursów pianistycznych w kraju i za granicą (Niemcy, Słowacja) oraz kursów(fortepian, kameralistyka).                 Pianistka, kameralistka, akompaniator, pedagog, wykładowca letnich warsztatów muzycznych w Ostródzie. Od kilku lat, oprócz pracy akompaniatora w Fundacji im. K. Rudkowskiej w Katowicach oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu, współpracuje z różnymi muzykami (m.in. z Olivią Ohl – Szulik) grając koncerty zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.       Wraz z mężem, Szymonem Statecznym tworzą duet Long Play.
  Szymon Stateczny – absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Skrzypek, altowiolista, socjolog, wykładowca letnich warsztatów muzycznych w Ostródzie. Koncertował w kraju i za granicą z Tutte Crome,  Przejazdem, Boreash, Via Vita.