Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  22
  Mar
  2013

  The Bricklin Musical - Samochodowa Fantazja - Premiera

  20:00Bilety parter: 60 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu

  The Bricklin Musical w Old Timers GarageAutor: Allen Cole, Paul Ledoux
  Obsada: Jacek Lenartowicz (Richard Hatfield), Marcin Kołaczkowski (Malcolm Bricklin), Olga Szomańska (Michelle), Piotr Hajduk (Gerrard), Arkadiusz Wrzesień (Larry Connolly, Turnbull, Cormier, Salvador Dali)
  Reżyseria: Marcin Kołaczkowski
  Zespół muzyczny: Arkadiusz Zyber (gitara), Matthias Schlette (gitara basowa), Szymon Suchoń (klawisze), Krzysztof Kot (perkusja)
  Scenografia: Adam Grządziel
  Oświetlenie: Grzegorz Wydmuch
  Współpraca: Ewa Zug, Katarzyna Koperczak. Patrycja Korczago-Pucher, Marta Kuśmirek, Patrycja Michalak

  Klub Old Timers Garage zaprasza na polską premierę musicalu Bricklin - Samochodowa Fantazja. The Bricklin Musical opowiada niesamowitą historię wizjonera Malcolma Bricklina, który zapragnął stworzyć najbezpieczniejszy samochód świata. Odkryj na nowo wspaniały klimat szalonych amerykańskich lat 70-tych w jedynym takim musicalu na świecie!

  The Bricklin Musical - Samochodowa Fantazja jest wydarzeniem niezwykłym, i to z wielu powodów. Świetna muzyka, ciekawa warstwa dramaturgiczna, odniesienia polityczne, oraz obowiązkowy wątek miłości i zdrady - oto atuty tego spektaklu. Najciekawsze jest jednak to, że historia z której utkany jest scenariusz jest prawdziwa. Samochód marki Bricklin rzeczywiście istnieje, a jego twórcą jest niezwykły człowiek - Malcolm Bricklin - przedsiębiorca, wizjoner, człowiek sukcesu, milioner, mecenas sztuki oraz polityk - postać wielowymiarowa i kontrowersyjna.

  Dlaczego Malcolm Bricklin, świetny przedsiębiorca, manager i wizjoner poniósł tak spektakularną klęskę, i to produkując samochód, który do dziś swoją sylwetką zwraca uwagę? Było wiele powodów, niektóre z nich są tematem naszego musicalu dlatego z oczywistych względów musimy je przemilczeć Musical gwarantuje przede wszystkim świetną zabawę, ale oglądając "Bricklina" otrzymacie Państwo też sporą dawkę wiedzy na temat funkcjonowania rynku motoryzacyjnego, wiedzy o polityce na styku z biznesem, jak i wiedzy o tym co w życiu jest najważniejsze... A najważniejsza jest miłość. Ale zaraz po „miłości” najważniejsze to realizować swoje marzenia i nie wierzyć w malkontenckie zdanie: "Nie da się". O tym też będzie w naszej sztuce.Dlatego realizujemy ten spektakl żeby pokazać, że można, chociaż wielu nie daje nam szans. Ale w końcu to widzowie zdecydują o sukcesie lub porażce samochodowego musicalu.

  The Bricklin został zlecony przez the Fredericton Playhouse w 2009 roku (Tim S. Yerxa, Dyrektor Wykonawczy). Premiera The Bricklin w kooprodukcji the Fredericton Playhouse i Theatre New Brunswick (Caleb Marshall, Producent), miała miejsce w the Fredericton Playhouse 30 lipca 2010 roku.

  The Bricklin was commissioned by the Fredericton Playhouse in 2009 (Tim S. Yerxa, Executive Director). A co-production of the Fredericton Playhouse and Theatre New Brunswick (Caleb Marshall, Artistic Producer),The Bricklin premiered at the Fredericton Playhouse on July 30, 2010.

  Patroni medialni: Dziennik Zachodni, TVP Katowice, Radio Egida.