Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  12
  Maj
  2012

  Mr.Pollack

  20:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Mr.Pollack w Old Timers GarageZespół Założycielami zespołu Mr.Pollack są dwaj bracia Jacek Polak vocal,gitara (Grzegorz Skawiński,Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo,Jacek Skubikowski,Renata Przemyk...) oraz Grzegorz Polak perkusja (Trzy Nie Cztery,Real Deal..muzyk sesyjny..)

  Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanislawa Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych wystepach w Jarocinie 1990 roku na zaproszenie Kuby Wojewódzkiego podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali pierwszą w Polsce wirtuozersko-gitarową plytę pt."QN".

  W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International ,wystepujac z Jackiem Królikiem (obecnie"Brathanki") i Piotrem Żaczkiem (obecnie"AlexBand"). W 1995 firma "GK" podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt."Manhattan-One" w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A.

  Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów "Gitara i Bas" umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii "Nowa Nadzieja Gitary" w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa "Professional Music Press" mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt."Granie Na Manhattanie", w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpniete z płyty "Manhattan-One".

  Lata 1998-2000 Jacek i Grzegorz spedzili wspolpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podrożując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. "Air On 6 Strings" zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov ("Lot Trzmiela" na gitarę elektryczną) itd. W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa "Guitar 9 Records" uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy.

  W 2011 roku Grzegorz Polak został laureatem międzynarodowego konkursu dla perkusistów Dubai Drum Off 2011 organizowanego przez sieć sklepów muzycznych Melody House w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.. A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński: "Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczna materię. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, że to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

  Od 1 Czerwca do 25 Lipca 2004 r. zespół koncertował z wielkim powodzeniem w USA m.inn. w legendarnym klubie "CBGB's" na Mahattanie ,"Hoges & Heifers" oraz wielu innych. Od stycznia do Sierpnia 2011 przy wsparciu angielskich i kanadyjskich muzyków bracia Polakowie koncertowali na Bliskim Wschodzie (UAE) uwieńczając ten okres nagraniem wspaniałej anglojęzycznej płyty "Seven Sources". Obecnie zespół koncertuje aktywnie w Polsce i Europie (ponad 100 koncertów rocznie..RFN,Belgia,UK,Czechy,Słowacja).Występuje w programach telewizyjnych TVP1 (Kawa czy Herbata,Pegaz itd..linki na stronie zespołu..) oraz często gra koncerty na żywo w rozgłośniach radiowych (RDC,Radio Rzeszów itd..) Na YouTube utwory Mr.Pollack osiągają po kilkadziesiąt tysięcy wejść :

  Zespół Założycielami zespołu Mr.Pollack są dwaj bracia Jacek Polak vocal,gitara (Grzegorz Skawiński,Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo,Jacek Skubikowski,Renata Przemyk...) oraz                                                                                                          Grzegorz Polak perkusja (Trzy Nie Cztery,Real Deal..muzyk sesyjny..)
  Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanislawa Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia.                                          Po udanych wystepach w Jarocinie 1990 roku na zaproszenie Kuby Wojewódzkiego podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali pierwszą w Polsce wirtuozersko-gitarową  plytę pt."QN".
  W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International ,wystepujac z Jackiem Królikiem (obecnie"Brathanki") i Piotrem Żaczkiem (obecnie"AlexBand"). W 1995 firma "GK" podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt."Manhattan-One" w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A.
  Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów "Gitara i Bas" umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii "Nowa Nadzieja Gitary" w corocznym plebiscycie czytelników.                                           W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa "Professional Music Press" mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt."Granie Na Manhattanie", w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpniete z płyty "Manhattan-One".
  Lata 1998-2000 Jacek i Grzegorz spedzili wspolpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podrożując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. "Air On 6 Strings" zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov ("Lot Trzmiela" na gitarę elektryczną) itd.                                                             W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa "Guitar 9 Records" uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy.                                                                                                            W 2011 roku Grzegorz Polak został laureatem międzynarodowego konkursu dla perkusistów Dubai Drum Off 2011 organizowanego przez sieć sklepów muzycznych Melody House w Zjednoczonych Emiratach Arabskich..
  A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:
  "Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczna materię. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, że to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

  Od 1 Czerwca do 25 Lipca 2004 r. zespół koncertował z wielkim powodzeniem w USA m.inn. w legendarnym klubie "CBGB's" na Mahattanie ,"Hoges & Heifers" oraz wielu innych.                                                                                                                             Od stycznia do Sierpnia 2011 przy wsparciu angielskich i kanadyjskich muzyków bracia Polakowie koncertowali na Bliskim Wschodzie (UAE)  uwieńczając ten okres nagraniem wspaniałej anglojęzycznej płyty "Seven Sources".                                                                             Obecnie zespół koncertuje aktywnie w Polsce i Europie (ponad 100 koncertów rocznie..RFN,Belgia,UK,Czechy,Słowacja).Występuje w programach telewizyjnych TVP1 (Kawa czy Herbata,Pegaz itd..linki na stronie zespołu..) oraz często gra koncerty na żywo w rozgłośniach radiowych (RDC,Radio Rzeszów itd..)                                                                                          Na YouTube utwory Mr.Pollack osiągają po kilkadziesiąt tysięcy wejść: