Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  14
  Paź
  2010

  Kajetan Drozd Acoustic Trio

  Cena biletu: 10 zł.

   

  Śląskie trio założone przez charyzmatycznego gitarzystę i wokalistę, Kajetana Drozda, lidera formacji Siódma w Nocy i dwukrotnego laureaty Rawa Blues Festival (2006, 2008). W repertuarze grupy można  znaleźć muzykę o szerokim przekroju stylistycznym - od klasycznego bluesa przez country po rockabilly. I właśnie rockabilly to gatunek, który muzycy szczególnie sobie upodobali w kompozycjach autorskich. Wszystko to tworzy brzmienie niespotykane na polskich scenach muzycznych. Na szczególną uwagę zasługuje gra znakomitego kontrabasisty Piotra Rożankowskiego, który wykorzystuje rzadką w Polsce technikę gry "slap", wykonując przy tym rozmaite ewolucje kontrabasem. Muzyków tworzących ten skład łączy pasja i niewątpliwa radość grania. Energetyczna atmosfera jaką budują podczas koncertów szybko udziela się publiczności, która przeniesiona w czasy początków rock'n'rolla, poddaje się rytmom płynącym ze sceny.

  Kajetan Drozd - gitarzysta, wokalista, harmonijkarz. Autor muzyki i tekstów. Występował na największych bluesowych festiwalach w kraju i za granicą. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Założyciel i lider formacji Siódma w Nocy.
  Piotr Rożankowski – kontrabasista i gitarzysta basowy.   Posiadający wieloletnie doświadczenie zdobyte na scenie jazzowej i bluesowej. Członek Stowarzyszenia Śląski Jazz Club. Obecnie współpracuje z zespołem jazzu tradycyjnego South Silesian Brass Band.
  Paweł Rozkrut - perkusja