Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  19
  Maj
  2012

  Martyna Jakubowicz

  20:00Bilety: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu

  Martyna Jakubowicz w Old Timers GarageUwaga: W ramach wydarzenia odbędzie się degustacja win Barefoot.

  Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

  Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że  równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych)

  Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).

  W wydanej w 2008r przez Agorę płycie „Te30te urodziny”,  piosenki Martyny Jakubowicz wykonywali: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt.

  Na swoim koncie ma aż jedenaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”)  i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).

  W 2010 ukazała się jej ostatnia, jak do tej pory, płyta pt "Okruchy Życia", która zebrała znakomite recenzje w prasie oraz została uhonorowana nominacją do nagrody "Fryderyk" w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.

  Aktualnie Martyna Jakubowicz koncertuje z zespołem Żona Lota w składzie:

  Łukasz Matuszyk - akordeon, instrumenty klawiszowe,
  Paweł "Muzzy" Mikosz - gitara basowa, kontrabas
  Przemek Pacan
  - perkusja, instrumenty perkusyjne
  Darek Bafeltowski
  - gitara, mandolina, banjo