Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  08
  Mar
  2012

  Dzień Kobiet - Spektakl teatralny Dialogi Penisa

  20:0025 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu

  Dialogi Penisa w Old Timers GarageObsada: Marek Pituch (Andy), Jakub Wons (Roger)
  Reżyseria:
  Michael Wopira
  Autor:
  Pierre-Henri Thérond
  Przekład:
  Jacek Kaduczak
  Scenografia: Adam Grządziel
  Oświetlenie: Grzegorz Wydmuch

  8 marca Old Timers Garage postanowił rozpieszczać nasze wierne klubowiczki. Będzie wiele atrakcji, ale na poziomie. Mężczyźni są w tym dniu nie mile widziani, ale zostaną wpuszczeni pod warunkiem poddania się charakteryzacji. Na pierwsze danie idą "Dialogi Penisa". Będzie szampan oraz możliwość organizacji sesji zdjęciowej przy naszych samochodach!

  Dialogi Penisa to kolejny po "Piaskownicy" Walczaka spektakl teatralny wyprodukowany przez Old Timers Garage. To zabawna, lekko pikantna komedia balansująca w elegancki sposób na granicy dobrego smaku. Niezwykle francuska w stylu. Sztukę wypełniają tytułowe dialogi penisa, a raczej dialogi z penisem, które nieustająco toczy jego właściciel, Andy. Andy znajduje się w przededniu swoich 40-tych urodzin. Jest mężczyzną wolnym, inteligentnym, z zawodu architektem, czekającym wciąż na pojawienie się tej jedynej. Roger, jego penis, jest głosem czystej natury, wiecznie nawołuje Andre do zdecydowanych działań na froncie damsko-męskim, gdy tymczasem bohater pragnie czegoś więcej niż tylko szybkiego numerku. Tym samym dialog, który z sobą toczą, jest typowym sporem między naturą a kulturą, między cielesnością a duchowością, między instynktem a rozumem. Jednak przeniesiony na tak oryginalny i nie wyeksploatowany grunt staje się źródłem niewyczerpanego, często wyrafinowanego komizmu.

  Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat... Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem. Ucieszy i rozbawi zarówno prawdziwych macho, jak i ortodoksyjne feministki.

  Wydarzeniu patronują: TVP Katowice, Coigdzie.pl, Insilesia.pl, Repka.pl, Silesia Rock Management, Zicherka.pl, Dziennik Teatralny, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

   

  Zapraszamy do zapoznania się z recenzją spektaklu: http://www.teatry.art.pl/n/czytaj/32835