Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  02
  Mar
  2012

  Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues

  20:00Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

  Kajetan Drozd Acoustic Trio w Old Timers GarageSpontanicznie zawiązany przez Kajetana Drozda zespół miał zagrać tylko jeden koncert. Ogromny sukces tamtego występu sprawił, że dziś formacja ma ich za sobą kilkadziesiąt i stale powiększające się grono fanów.  Drozd, wielokrotnie nagradzany charyzmatyczny gitarzysta i frontman, ma na swoim koncie już ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą, w tym na największych festiwalach bluesowych, a także wydany w 2009 roku krążek pt. „Siódma w Nocy”. Singiel „Kiedy Blues Mnie Opuści” był obecny m. in. na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Utwory Drozda pojawiły się również na składance Piotra Kaczkowskiego „minimax.pl” (2008), „Antologii Polskiego Bluesa” (2008, 2009, 2011) i wydawnictwie „Blues Made In Poland 2009”.

  Formacja „Kajetan Drozd Acoustic Trio” to również znakomity perkusista Paweł Rozkrut, zaangażowany w działalność sceny awangardowej, związany ze środowiskiem jazzowym i rockowym. Z zespołem „Papilla” wystąpił w programie HIT Generator (2009), gościnnie wziął udział w nagraniach z Arkiem Skolikiem, Sylwestrem Sośniakiem, Michałem Szumlasem i Stanisławem Soyką. Piotr Rożankowski, niewątpliwie jeden z najlepszych kontrabasistów w Polsce, wykorzystujący w swej grze rzadką technikę „slap”. Publiczności znany również ze współpracy z jednym z czołowych polskich zespołów jazzu tradycyjnego South Silesian Brass Band, z którym koncertował na scenach krajowych i międzynarodowych festiwali jazzowych.

  Trio jest laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 (Memphis, USA). Wzięło również udziału w prestiżowym przeglądzie zespołów FedEx International Showcase w Memphis.

  Koncertowe sukcesy zespołu sprawiły, że ich debiut fonograficzny był tylko kwestią czasu. Na płycie "Bourbon And The Blues" znajduje się 11 autorskich kompozycji Drozda utrzymanych w charakterystycznej stylistyce grupy będącej z jednej strony wynikiem wielkiej inspiracji gatunkiem rockabilly, jak i nawiązującej do klasycznego bluesa czy country.

  Skład:

  Kajetan Drozd -  wokal, gitary, harmonijka ustna
  Piotr Rożankowski – kontrabas
  Paweł Rozkrut – perkusja

  Oficjalna strona: www.kajetandrozd.pl