Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  04
  Mar
  2012

  Spektakl teatralny Dialogi Penisa

  20:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu

  Dialogi Penisa w Old Timers GarageObsada: Marek Pituch (Andy), Jakub Wons (Roger)
  Reżyseria:
  Michael Wopira
  Autor:
  Pierre-Henri Thérond
  Przekład:
  Jacek Kaduczak
  Scenografia: Adam Grządziel
  Oświetlenie: Grzegorz Wydmuch

  Dialogi Penisa to kolejny po "Piaskownicy" Walczaka spektakl teatralny wyprodukowany przez Old Timers Garage. To zabawna, lekko pikantna komedia balansująca w elegancki sposób na granicy dobrego smaku. Niezwykle francuska w stylu. Sztukę wypełniają tytułowe dialogi penisa, a raczej dialogi z penisem, które nieustająco toczy jego właściciel, Andy. Andy znajduje się w przededniu swoich 40-tych urodzin. Jest mężczyzną wolnym, inteligentnym, z zawodu architektem, czekającym wciąż na pojawienie się tej jedynej. Roger, jego penis, jest głosem czystej natury, wiecznie nawołuje Andre do zdecydowanych działań na froncie damsko-męskim, gdy tymczasem bohater pragnie czegoś więcej niż tylko szybkiego numerku. Tym samym dialog, który z sobą toczą, jest typowym sporem między naturą a kulturą, między cielesnością a duchowością, między instynktem a rozumem. Jednak przeniesiony na tak oryginalny i nie wyeksploatowany grunt staje się źródłem niewyczerpanego, często wyrafinowanego komizmu.

  Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat... Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem. Ucieszy i rozbawi zarówno prawdziwych macho, jak i ortodoksyjne feministki.

  Wydarzeniu patronują: TVP Katowice, Coigdzie.pl, Insilesia.pl, Repka.pl, Silesia Rock Management, Zicherka.pl, Dziennik Teatralny, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

   

  Zapraszamy do zapoznania się z recenzją spektaklu: http://www.teatry.art.pl/n/czytaj/32835