Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  05
  Maj
  2012

  Ryczytal Paraliryczny

  20:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Ryczytal Paraliryczny w Old Timers GarageRyczytal Paraliryczny to koncert liryczno- -humorystyczny, stworzony przez dwóch artystów kabaretowych, na podstawie montażu słowno-muzycznego, czy też klasycznego recitalu autorskiego. Wykonawcy bawią się tą konwencją recitalu, wzruszając, śmiesząc, skłaniając do refleksji. Mówią poważnie o życiu, potem naigrawają się z jego naiwności, by na koniec wzruszyć tekstem osobistym. Śmieszą, tumanią, straszą, bawią i wzruszają, bywa, że do łez. Twory piosenkowe - w większości autorskie przeplatają dialogiem ze sobą nawzajem, z publicznością, albo z... Wszechobecnym Bytem. Piosenki liryczne, sentymentalne, obok radosnych wygłupów, tworzą całość, związaną żywym słowem. Na „Ryczytalu” płyną łzy wzruszenia, radości, żalu... za pieniędzmi wydanymi na bilet. Nie zdarza się dwa razy takie samo wykonanie tego koncertu. Winą może być słaba pamięć wykonawców, a często pozwolenie, by publicznośc częściowo sterowała przebiegiem spektaklu.

  "Ryczytal Paraliryczny, jest alternatywą w natłoku produkcji wykorzystujących głupawość dla wywołania pustego śmiechu. To program zabawny, ale wzbudzający refleksje. Lekki, ale w sposób nie uwłaczający inteligencji publiczności, która nierzadko staje się wyraźnym uczestnikiem spotkania, a nie tylko jego biernym odbniorcą."

  O wykonawcach:

  Sławomir „Słowik” Kaczmarek - Na co dzień aktor kabaretu Made In China z Zielonej Góry, poeta, miłośnik zwierząt, instruktor teatralny i sceniczny, aktor, wokalista, wojownik. Brał udział w wielu przedsięwzięciach teatralnych, kabaretowych i filmowych („Teatr Bzdury Wtorek”, „Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ”,„Miasteczko” - spektakl z piosenkami kabaretu Starszych Panów, Boysband Kabaretowy „Corvetta”, „Teatr A Czemu Nie”, filmy „Wytwórni A'YoY”, itp., itd.). Z kabaretem Made In China i innymi grupami zdobywał liczne nagrody na wielu festiwalach i przeglądach. Najbardziej jest dumny ze srebrnego medalu na wystawie kynologicznej. Piotrek Spychała - muzyk, kiedyś aktor kabaretu Hlynur z tej samej Zielonej Góry, teraz muzyk w zespole Żarówki współpracującym na co dzień z kabaretem Neo-Nówka. Eks-chórzysta, kompozytor, aktor, dyplomowany nauczyciel muzyki a hobbystycznie obsługiwacz sprzętu muzycznego i nagłośnieniowego. Autor kompozycji dla kabaretów Jurki, Nowaki, Made In China, Neo-Nówka. Jeden z pomysłodawców boysbandu kabaretowego Corvetta i twórca przeboju: "Jesteś Ty jestem ja, jesteśmy my tralala"... Zdobywca nagród na wielu festiwalach i przeglądach kabaretowych.