Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  28
  Sty
  2012

  Maciej Balcar & Nie-Bo - Koncert akustyczny

  20:00Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

  Maciej Balcar w Old Timers GarageMaciej Balcar to wokalista zespołu Dżem. Jest autorem tekstów, muzykiem, kompozytorem, aktorem teatralnym oraz filmowym. Ma na koncie solową płytę pt. "CZARNO", która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single i 2 teledyski. 9 listopada 2010 roku ukazała się druga solowa płyta Macieja Balcara "OGIEŃ I WODA". Nagrania zrealizowano w Meksyk Studio w Skawinie oraz w qFactory w Tarnowie. Krążek powstał z inicjatywy włodarzy rodzinnego miasta Maćka - Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zaproponowali, aby w 2010 roku był "twarzą miasta" i na specjalnych banerach (autorem zdjęcia jest Jarosław Blaminsky) witał i żegnał wszystkich przyjezdnych. Ostrów Wielkopolski jest również jednym ze sponsorów tego wydawnictwa. Artysta na koncercie promować będzie właśnie swój drugi solowy album "OGIEŃ i WODA".

  W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół NIE-BO w składzie:

  Krzysztof FLIPPER Krupa - instrumenty perkusyjne Robert Lubera - gitary, Piotr QUENTIN Wojtanowski - bas, gitary, klawisze Gościnnie zagrali: Michał Jurkiewicz oraz Michał Grymuza

  Album OGIEŃ I WODA zawiera 12 kompozycji. Do pięciu z nich teksty napisał przyjaciel Maćka - Krzysztof Feusette: 1. Moja Rozmowa (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.) 2. Czarno (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.) 3. Niewysłany list 4. Ogień I Woda 5. 7 Zdjęć Do kolejnych czterech tekst napisał Maciek Balcar: 6. Karuzela (Kręcę się) 7. Viga (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.) 8. Komu Bije. (nowa wersja utworu z płyty CZARNO z 1998r.) 9. Czy To Widzisz? (Utwór wydany wyłącznie na singlu w 2000, nowa wersja) Autorem słów następnego utworu - "Stop" jest Michał Zabłocki, a w kolejnym, zatytułowanym "Popiół i diament" wokalista podparł się wierszem C. K. Norwida - "I Po To Właśnie".Ostatnim utworem na płycie OGIEŃ I WODA jest autorska piosenka Marka Grechuty pt. "Wolność". To własnie do tego utworu, promującego wydawnictwo, został przygotowywany teledysk..