Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  12
  Sty
  2012

  Ku-Ba Duo

  20:00Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu

  Ku-Ba Duo w Old Timers GarageKU-BA DUO to jedyny w Polsce klasyczny duet gitarowo - saksofonowy. Tworzą go wybitni absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie- Jan Kudełka oraz Arkadiusz Baran.

  Jan z wyróżnieniem ukończył AM w Katowicach. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych (m. in. Volos -Grecja, Użhorod – Ukraina, Gdańsk, Sanok, Trzebiatów), a sztukę gry na gitarze rozwijał dodatkowo na kursach prowadzonych przez najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów t.j. P. Marquez, O. Ghilla, R. Gallien, C. Marchione. Arkadiusz jest absolwentem klasy saksofonu krakowskiej AM (dyplom również z oceną celującą). Swoje umiejętności doskonalił pod okiem prof. A. Żymkowskiego. Jest zwycięzcą konkursów w Jaworznie i Bydgoszczy oraz laureatem wielu innych (Opole, Olsztyn, Przeworsk). Gra na saksofonie altowym oraz sopranowym.

  Zespół KU-BA DUO powstał powstał w 2007 roku i od tego czasu zagrał wiele koncertów w Polsce, Czechach i na Ukrainie.

  Na repertuar zespołu składają się utwory znane i lubiane (np. Schubert – Serenade, Piazzolla – Libertango) jak i nowe kompozycje współczesnych twórców (Pasieczny – Winters Tale, Casterede- Sonatin ). Dużą część repertuaru stanowi muzyka południowoamerykańska (Pujol- Suite Buenos Aires, Machado- Pacoca, Quebra Queixo choro, Villa-Lobos- Aria z Bachianas Brazileiras nr 5).

  strona: www.kubaduo.pl