Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  09
  Gru
  2011

  Kamila Klimczak (Piwnica Pod Baranami) - Rysy na życiorysie

  20:00Bilety: 45 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

  Kamila Klimczak - Rysy na życiorysie w Old Timers GarageJedna rysa na życiorysie może zmienić wszystko, ale "Życie to nie jest jeszcze życiorys, życie powstaje w brudnopisie" - według poety. I każdemu przychodzi zbierać te rysy. Zdarzają się nawet kolekcjonerzy. ...............Nam chodzi raczej o kolekcjonerki.

  Old Timers Garage zaprasza: Kamila Klimczak „Rysy Na Życiorysie” recital Scenariusz i reżyseria: Roman Dziewoński Kierownictwo muzyczne: Dawid Rudnicki Grają (i nie tylko...): Agata Półtorak, Michał Półtorak, Grzegorz Bąk, Dawid Rudnicki.

  W programie recitalu usłyszymy kompozycje m.in. Jerzego Wasowskiego, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, do tekstów Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Witolda Turdzy, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory. Próbujemy Być Szczęśliwi, Bo Lubimy Być. Przychodzimy Po Cichutku Przetańczyć... Nie Odchodząc, Nie Zostawiając, Będąc... Nie Za Blisko, Ale... Samotni? Mimo Rys Na Życiorysie Chcemy Wciąż Dać... Wszystkie Bajki Świata. Ps. Zagrać Siebie. Zagrać?

  Kamila Klimczak - Rysy na życiorysie w Old Timers Garage

  Kamila Klimczak:

  Aktorka Teatru Bagatela w Krakowie. Związana również gościnnie z Teatrem STU w Krakowie i Teatrem im. St. Jaracza w Łodzi. Absolwentka wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem 2005), studiowała również na wydziale zaocznym Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka P.S.M. I Stopnia w Łodzi w klasie fortepianu; Artystka Piwnicy Pod Baranami w Krakowie (od 2006 roku); Ponadto od 2008 roku współpracuje z legendą muzyki klezmerskiej - Leopoldem Kozłowskim. Laureatka licznych nagród wokalnych i aktorskich. m. in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagród Specjalnych: Ambasady Francuskiej i Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Francuskiej; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter 2005 w Brnie w Czechach; Nagrody Publiczności za najbardziej "elektryzującą" rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; I Nagrody na Przegladzie Piosenki Kabaretowej "O.B.O.R.A."(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie:) w Poznaniu. Jej role dyplomowe to: Dunia w "Swidrygajłowie" na podst. "Zbrodni i kary" F. Dostojewskiego w reż. Janusza Gajosa; Kobieta w "Łożu" S. Belbela w reż. Karoliny Szymczyk (spektakl otrzymał Zbiorową Nagrodę Aktorską dla Najlepszego Przedstawienia - na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; Główną Nagrodę w kategorii Teatr na Międzynarodowym Festiwalu "Zdarzenia" w Tczewie, a także został uhonorowany Złotą Maską - dla najlepszego przedstawienia w Łodzi w sezonie 2004/2005); a także wiele kobiecych masek, które próbowała "uchylić" w spektaklu - recitalu dyplomowym "W ciało wcielenia" w reż. Romana Dziewońskiego (pokazanym m. in. na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Sztuki na Zjeździe Rektorów Szkół Artystycznych w Wilanowie); Obecnie można ją zobaczyć w spektaklach: "Wesele by Czechow"(reż. Andrzej Domalik), "Othello"(reż.Maciej Sobociński), "Blackbird" (reż.Bogdan Tosza), "Proces" (reż.Waldemar Śmigasiewicz), "Dwa razy tak" (reż.Karolina Szymczyk-Majchrzak) w Teatrze Bagatela w Krakowie, oraz w spektaklu: "Aj waj! czyli historie z cynamonem"(reż. Rafał Kmita) w Teatrze STU w Krakowie, co roku w Synagodze Tempel na zakończenie Festiwalu Kultury Żydowskiej w koncertach Leopolda Kozłowskiego, a także w niemal każdą sobotę w Kabarecie Piwnicy pod Baranami. 14 stycznia 2011 odbyła się premiera jej recitalu "Rysy Na Życiorysie" w reżyserii Romana Dziewońskiego.