Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • wt
  06
  Gru
  2011

  Spektakl teatralny "Eksperyment Adam i Ewa"

  20:00Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

  Spektakl teatralny "Eksperyment Adam i Ewa"Obsada: Agnieszka Sitek, Tomasz Mędrzak
  Reżyseria: Tomasz Mędrzak
  Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
  Ilustracja muzyczna: Utwory Fryderyka Chopina
  Teatr: Teatr TM - Warszawa

  Spektakl na podstawie “Pamiętników Adama i Ewy”. Opowiadając Historię Stworzenia Mark Twain pisze o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego jego Adam i Ewa to postaci żywe, pełne temperamentu i na wskroś współczesne, a relacje pomiędzy nimi to kwintesencja spontaniczności i poczucia humoru.

  Spektakl teatralny "Eksperyment Adam i Ewa"Pomiędzy światem z kobiecego i – wręcz przeciwnie – z męskiego punktu widzenia stoi Wąż, Szatan, Demiurg, który może zmienić bieg życia wielu... Ale po raz kolejny okazuje się, że Ewa (nawet wtedy, gdy zrywa zakazane jabłko z Drzewa Wiadomości) jest zdecydowanie inteligentniejsza i... mądrzejsza od swojego towarzysza. I tak naprawdę to ona jako przyczyna sprawcza stoi u początku każdego nowego zdarzenia we wszechświecie. Ostatecznie zrozumie to też i Adam, który przyznaje w puencie przedstawienia: Gdziekolwiek była ona, tam był Raj.

  Niespospodzianką jest zaskakująca forma spektaklu: brak „czwartej ściany”, a także dialog z publicznością, nawiązujące do... kabaretu. Wspaniały, literacki język nadaje spektaklowi szlachetności i sprawia, że dzieło jest ponadczasowe.

  Widzowie o sztuce:

  "Ilekroć wybieramy się do teatru, zawsze oczekujemy od aktorów gry na najwyższym poziomie, a od reżysera jakiegoś innowacyjnego pomysłu na sztukę. Czegoś takiego, czego jeszcze nie było.

  Spektakl teatralny "Eksperyment Adam i Ewa"Sztuka teatralna, wystawiona przez Państwa teatr, spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje. Kontakt z widzem, prowadzony z nim dialog, ruch sceniczny i słowo, SŁOWO, byłymi elementami, które sprawiły, że nie można przejść obok niej obojętnym. Profesjonalizm (...) w każdym detalu powoduje, że z chęcią udalibyśmy się ponownie, nawet na tę samą sztukę. Dodatkowo, jesteśmy przekonani, że zostalibyśmy zaskoczeni czymś innym, nowym. Takie uczucie towarzyszy wyłącznie wielkiej grze, jakiej byliśmy świadkami. (...)."

  "Zastanawialiśmy się, cóż jeszcze można powiedzieć o Adamie i Ewie, jak zainteresować widza tematem tak znanym, i udało się Państwu. Dziękujemy !!! To był wspaniały wieczór, gdzie za oknem deszcz, ponuro,a my wzruszeni i roześmiani do łez. Prosimy o więcej. "

  "Lubimy Państwa przedstawienia, ponieważ odpowiada nam ten rodzaj żartu scenicznego, zwykle trochę głębsza myśl zawarta w tekście oraz podkład muzyczny, który nigdy nie jest przypadkowy. "

  "Miło było obejrzeć dużo dobrego słowa, ogromne zaangażowanie aktorów i duży profesjonalizm, fajnie, bo w naszym teatrze tego mało."

  "Miałem przyjemność być na w/w sztuce w Bielsku-Białej - gra aktorska wyśmienita!!!"

  Obsada:

  Agnieszka Sitek - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; w 1996r. ukończyła PWST w Warszawie; Weronika Złotopolska w serialu „Złotopolscy”; inne role filmowe: „Zabić Sekala” (nagroda Czeskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę kobiecą), „Wrota Europy”, „Pragnienie miłości”, „Sława i chwała” i in.; w latach 2000-8 aktorka Teatru Ochoty; w teatrze i teatrze TV zagrała kilkadziesiąt ról (Ofelia w „Hamlecie” Shakespeare'a, Aniela w „Ślubach panieńskich” Fredry, Sasza w „Iwanowie” Czechowa i in.).

  Tomasz Mędrzak - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; reżyser teatralny; w 1978 r. ukończył PWSF,TiT w Łodzi; Staś Tarkowski w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza; Leszek Talar w serialu Jana Łomnickiego p.t. „Dom”; inne role filmowe w: „Republika ostrowska”, „Lustro”, „Polonia Restituta”, „Droga daleka przed nami”, „Przypadki Piotra S.” i in.; przez 30 lat związany z Teatrem Ochoty (aktor i dyrektor naczelny i artystyczny); autor adaptacji, scenografii, plakatów; fotograf (nagrody); zagrał ponad 120 ról teatralnych.

  Piotr Bakal w programie „BARDzo autorski wieczór”