Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  04
  Lis
  2011

  Finsky - Lite Motiv - Dostaniesz klapsa tour

  20:00Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu

  Dostaniesz klapsa tourDziałając w imieniu samozwańczego rządu KLAPONII, zapraszamy Was na koncert promujący odmienność, kreatywność i nowe wzorce zachowań. Łamiąc stereotypy, postanowiliśmy udowodnić, że określenie „niegrzeczny” nie zawsze musi oznaczać coś negatywnego. Trasa „Dostaniesz klapsa” jest naszą refleksją na temat własnego zachowania i czekającej na nas całkowicie słusznej kary, czy może nagrody? Będziemy w ten sposób promowali nowy plebiscyt Niegrzeczni 2011. Jako Band przybyłego z Klaponii Świetnego Mikołaja, będziemy szukali niegrzecznych, którzy zasłużyli na Klapsy i dostaną je na Gali 17 grudnia. Jeśli wiecie, kto był NIEGRZECZNY, przyjdźcie na nasz koncert i napiszcie list do Świetnego Mikołaja, a my dostarczymy mu Waszą korespondencję Więcej już wkrótce na www.niegrzeczni.tv Do zobaczenia!

  O zespole Finsky:

  Korzenie istnienia zespołu Finsky sięgają roku 1997, kiedy to Bronisław „Spirytus” Lewandowski i Krzysztof „Wielebny” Ferdyn zupełnie nieoczekiwanie zagrali razem w zespole „Biedronki”.

  Od tego momentu zespół przechodził wiele metamorfoz związanych ze stylem muzycznym i składem, co przekładało się również na zmiany nazw. Ten okres to głównie covery i niewielka ilość własnych utworów.

  W 2000 roku, w związku z różnica poglądów na rodzaj wykonywanej muzyki, zespół opuszcza wokalista, a jego miejsce zajmuje Daniel „Bjuti” Ustienny. Dodatkowo na stałe wiąże się z zespołem charyzmatyczny basista Adam „Najsztub” Szuster. Od tego momentu czteroosobowa współpraca (Lewandowski, Ferdyn i Ustienny) nadaje kierunek i rozpęd powstałej w ten sposób grupie: „Nieznani Sprawcy” (Po hiszpańsku: „Incognito Bandito”) Autorem nazwy jest Leszek Malinowski z Kabaretu Koń Polski, który na jednej z tras zespołu, rano po wyjściu kapeli z hotelu z fankami mówi słynne zdanie: „Wy się powinniście nazywać Nieznani Sprawcy” 🙂 … i tak już zostało.

  Od tej pory zespół gra koncerty zarówno autorskie jak i coverowe w całej Polsce (w najlepszym czasie 150 rocznie). Jednocześnie media ciągle reklamują kapelę, podając w wiadomościach, że: „… nieznani sprawcy to, nieznani sprawcy tamo…”. Na wszelki wypadek zespół nie dementuje informacji, przez co na jego koncie ląduje sporo włamań, porwań i rozbojów… Niby to źle, ale przecież taki tez jest rock&roll 🙂

  Równocześnie, razem z rozwojem własnej twórczości, Nieznani Sprawcy sterują powoli w kierunki parodii muzycznej (głównie na potrzeby programów kabaretowych w których występują). Poza tym zespół nagrywa kilka własnych singli, które promują lokalne i ogólnopolskie media (Wspólne Święta, Kołysanka, Ułani czy parodia Dody – cztery bajki, które znajdują swoje miejsce na składance Antyradia, Wojewódzki i Figurski).

  Nieznani Sprawcy są w tym czasie wykorzystywani również w programie 2 TVP, przy okazji programów kabaretowych, ze szczególnym uwzględnieniem „Świrów”, gdzie wykonują parodie, ale i prolog czy hymn Świrlandii.

  Niestety, ze względów osobistych, jak i terytorialnych (zmiana miejsca zamieszkania członków zespołu) skład po raz kolejny ulega zmianie, a w związku z tym, z inicjatywy Krzysztofa Ferdyna powstaje zespół Finsky. Jednocześnie Ferdyn staje się nie tylko autorem tekstów, muzyki i aranżacji ale i liderem zespołu. Po krótkim czasie do Ferdyna dołączają Ustienny, Szuster i Lewandowski. To jednak nie tylko zmiana nazwy. Zmienia się również kierunek muzyczny. W tym czasie zespół nagrywa również kilka utworów z zaprzyjaźnionym wokalistą Marcinem Wójcikiem (kabaret Ani Mru Mru).

  Finsky kontynuuje drogę obrana przez Nieznanych Sprawców z wyłączeniem muzyki coverowej. 2007 i 2008 rok, to kolejne nagrane single, z których „czego szukam” święci sukcesy na lokalnym rynku. Jednocześnie zespół dalej współpracuje z TVP2, występując miedzy innymi na „Świrach 2008” w relacji na Żywo oraz wielu innych projektach.

  W roku 2009 zespół opuszcza Daniel „Bjuti” Ustienny. Na tym jednak etapie Finsky współpracuje już z wieloma wokalistami i wokalistkami. aż wreszcie… …Finsky zostaje zaproszony do współpracy przy realizacji programu ROCK STAR, a w ostatnim odcinku I serii – OBJAWIENIE!!!!!!!

  Finalista programu MARCIN ROSZAK wywiera tak olbrzymie wrażenie na muzykach Finskiego, że proponują mu stałą robotę na stanowisku „wokalista – przodownik”. Po kilku miesiącach współpracy i pracy w studio, na świat przychodzi pierwsze dziecko zespołu w nowym składzie…. Sława, kariera, pieniądze, uwielbienie kobiet – to wszystko przed nami…