Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  24
  Lut
  2012

  Mech - Koncert promujący nowy album ZWO

  19:00Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  MechNa koncercie zespół zaprezentuje materiał z nowej płyty "ZWO". MECH powstał w roku 1977 w Warszawie. Początkowo działał w składzie: Maciej Januszko - śpiew, gitara; Robert Milewski - śpiew, klawisze; Janusz Lakomiec - gitara; Krzysztof Fijalkowski - bas; Adam Lewandowski - perkusja (min. Air Condition); Andrzej Nowicki - bas (później Perfect) i Janusz Domanski - perkusja. Od 1981 roku MECH działał w składzie: Maciej Januszko - gitara bass, gitara, śpiew, Janusz Lakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - Bluffmanie i Tasmanie.

  Obecnie zespól powraca, z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza „Kosy” Kosińskiego w składzie Maciej Januszko - śpiew, Piotr DZIKI Chancewicz gitary Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja Jesienią 2005 roku nagrywa muzykę do gry PAINKILLER i płytę „Mech” na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne , utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów „Painkiller” i „Nie widzieć nic”.

  Mech zagrał na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i ma w dorobku występy w takich miejscach jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, METAL HAMMER FESTIVAL, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, Black Label Society SOULFLY, a także BLACK SABBATH-HEAVEN&HELL czy URIAH HEEP.

  Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego festiwalu MECH-DAY Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu gdzie na zaproszenie MECH-u wystąpili min. CARRION, POGODNO, LIPALI, ACID DRINKERS, TSA, MACIEJ MALEŃCZUK, HEY, VOO VOO.

  Mech supportować będzie formacja Baliama:

  Baliama została poczęta w ciemnych labiryntach umysłu Leszka F. Nazwa, pomysły, aranżacje czekały na odpowiednich ludzi, którzy mogliby ożywić zapisany cyfrowo projekt. Po 2 latach poszukiwań Leszek znalazł gitarzystę Marcina, człowieka z głową pełną genialnych pomysłów, który idealnie wpasował się w materiał zespołu. Miesiąc później do gitarzystów dołączyli Adam - perkusista i Marcin - wokalista. Wreszcie projekt Baliama ruszył, mało tego, wszyscy razem połknęliśmy bakcyla, a próby były naładowane niesamowitą energią !!! Powstały pierwsze teksty, zmiany w aranżacjach, gotowe numery. Dwa tygodnie po przyjściu moim i Adama, do grupy dołączył... Marcin - basista, który swym mocnym brzmieniem dodał muzyce Baliamy niesamowitej mocy ! Pod koniec listopada 2009 roku, już w pełnym składzie zamknęliśmy się w sali prób, tworząc materiał na nasze pierwsze demo. 22 lutego 2010 roku odwiedziliśmy rybnickie studio NO FEAR, w którym zarejestrowaliśmy materiał demo. Materiał wydaliśmy własnymi siłami. Po dziewięciu miesiącach działalności, Baliama zostaje wyróżniona... decyzją jury festiwalu w Brzeszczach, zdobywa 1 miejsce wygrywając przegląd młodych zespołów.... lecz aby zachować równowagę światła i cienia, złym trafem poważnemu wypadkowi uległ perkusista Baliamy, co spowodowało zawieszenie działalności koncertowej zespołu, aż do stycznia 2011 roku. Jesienią nastąpiły zmiany personalne w składzie, nowym basistą po dłuższych poszukiwaniach został Zbychu, który z marszu wkomponował się w muzykę i skład Baliamy. Początek nowego roku to koncerty w nowym składzie, miedzy innymi trasa z Jelonkiem. Grupa zaprezentowała też nowe numery, które zostały przygotowane w czasie rekonwalescencji pałkera. Dalsze plany to kolejne koncerty, udział w festiwalach oraz planowane wejście do studia na jesień-zimę 2011 roku.

  Baliama swój koncert rozpocznie o godz. 19:00. Mech pojawi się na scenie o 20:00.