Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  20
  Sty
  2012

  Magda Navarette - Iman

  20:00Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Magda Navarette w Old Timers GarageTo kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, fuzjuje rytmy świata i produkuje własną muzykę. Współpracuje z muzykami z różnych kultur pracując za granicą i współtworząc ciekawe projekty. Uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty oraz własne studio wokalne. 3 lata temu wydała pierwszą płytę „Chilli”ze swoim zespołem Noche de boleros, z którą koncertowała w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem, odsłaniając nowe, elektroniczne oblicze bolera - IMAN.

  Magda Navarrete - Śpiewa od 9 roku życia wciąż doskonaląc się i szukając nowych inspiracji w muzyce i podróżach po świecie. Pisze teksty po hiszpańsku i układa melodie w latynoskim rytmie. Od czternastu lat rozwija się głównie w nurcie muzyki latynoamerykańskiej i flamenco. Jako jedyna kobieta w Polsce śpiewa bolera i flamenco na najwyższym światowym poziomie. Zapraszana jest do współpracy przy wielu festiwalach i produkcjach muzycznych na świecie, m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Urugwaju, Nowym Jorku, Rumunii, Berlinie czy Londynie.

  Kariera artystki to już sama w sobie mieszanka wpływów muzycznych, które otaczały ją od wczesnych lat - Magda urodzona z korzeniami polskimi, mocno związana od lat z rynkiem muzycznym w Ameryce Południowej, studiowała muzykę i antropologię w Madrycie, teraz mieszka pół na pół między Polską a Irlandią.
  Kształci się wokalnie u najlepszych nauczycieli w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych, ćwicząc techniką SLS. Jednym z jej nauczycieli jest sam Seth Riggs, który zajmuje się gwiazdami takimi jak m.in.: Steve Wonder czy Natalie Cole. Śpiewu i tańca Flamenco uczy się u madryckich i sevillskich artystów(Jose Romero, Montse Cortes, Angel Carmona, Rafael Rodriguez, Noelia Sabarea), a dzięki wielokrotnym podróżom do Ameryki Łacinskiej miała okazję pracować z najwybitniejszymi gwiazdami boler latynoamerykańskich, m.in.: Estellita del Llano czy Victor Hugo.

  Rok temu wybrała się w podróż po Wenezueli z kamerą "Dzień Dobry TVN" realizując cykl reportaży o kulturze i muzyce tego kraju. Współpracowała z wieloma produkcjami radiowymi, telewizyjnymi i teatralnymi w Polsce, m.in.: " Taniec z gwiazdami", "Miss Sajgon" i "Orfeusz w Piekle" - Teatr Roma, "Tango de Amor" - piosenka do filmu "Nigdy w życiu", Carmen Concierto, Elle Style Awords.....i wiele innych.

  Jej wieloletnia, artystyczna praca zaowocowała płytą, pt. „Chilli", którą nagrała ze swoim zespołem Noche de Boleros, na której można posłuchać nowych aranżacji klasycznych boler latynoskich, mieszanki rytmów od bossanovy po tango i przepięknej hiszpańskojęzycznej wersji polskiego klasyka: "El ultimo domingo" - "Ta ostatnia niedziela". www.boleros.pl

  Nowy, solowy album Magdy - "IMAN" to kwintesencja jej poszukiwań muzycznych, fuzja muzyki świata, mieszanka stylów i nowy trend w muzyce - "electro bolero", czyli pomieszanie latynoskich boler z elektroniką. Więcej w zakładce "IMAN"

  Prowadzi Warsaw Vocal Studio, własne studio, które szkoli wokalistów. Sama jest certyfikowaną trenerką głosu według metody Speech Level Singing. Więcej na www.warsawvocalstudio.pl

  Organizuje także wakacyjne warsztaty warsztaty wyjazdowe śpiewu i tańca flamenco. I prowadzi warsztaty w wielu miastach Polski, a także Berlinie, Belfaście i Galway. Także na www.warsawvocalstudio.pl