Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  20
  Paź
  2011

  Koncert fortepianowy pamięci Franciszka Liszta

  20:00wstęp wolny

  Franciszek LisztZ okazji 200 rocznicy urodzin Franciszka Liszta PUB & Klub muzyczny Old Timers Garage zaprasza na cykl koncertów fortepianowych. Tematyka koncertow bedzie bardzo różna: od znanych utworów klasycznych, poprzez muzykę filmową aż po popularne utwory pop w transkrypcji na fortepian. Wspolnym mianownikiem wszystkich spotkań (za każdym razem ze znakomitymi pianistami), jest ukochany instrument Franciszka Liszta czyli Bösendorfer.

  Nasz instrument pochodzi z roku 1931 i należy do znakomitej serii, która stanowiła wzór do budowy instrumentów innych firm. Legenda powiada, że podczas kolejnego koncertu Franciszek Liszt miał wykonać recital, a że znany był ze swojego temperamentu i niezwykle ekspresyjnej gry, zwykle uszkadzał mechanikę fortepianu. Wiele instrumentow innych firm nie było w stanie sprostać technice pianisty. Pierwszym instrumentem, który oparł się temu "testowi wytrzymałości", był egzemplarz Bösendorfera. Fakt ten przyniósł wielka sławę Bösendorferowi, która trwa do dzisiaj.

  Wszystkich miłośników muzyki fortepianowej zapraszamy 20 i 27 października o godzinie 20:00! Wstęp wolny!

  20 października wystąpi Michał Goławski:

  Urodzil sie w 1984r. w Radomiu. Edukacje swoja rozpoczal w 1991r. w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. St. Moniuszki w Katowicach, w klasie fortepianu mgr Jadwigi Góreckiej. Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego ukonczyl w 2009 r. w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego. Jest laureatem zarówno Międzynarodowych jak i Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych. W latach 1994-1997 otrzymywał Stypendium Prezydenta Miasta Katowice, a w 1997r. otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich takich Profesorów jak: Joseph Bannovetz, Lee Kum Sing, Józef Stompel, Waldemar Wojtal, Aleksiej Orlovetzky, Aleksiej Maximov. Występował z Filharmonią Śląską oraz Kwartetem Śląskim. Obecnie jest studentem II roku katowickiej Uczelni w klasie śpiewu Prof. Jana Ballarina.

  Michał Goławski

  Urodzil sie w 1984r. w Radomiu.

  Edukacje swoja rozpoczal w 1991r. w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. St. Moniuszki w Katowicach, w klasie fortepianu mgr Jadwigi Góreckiej. Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego ukonczyl w 2009 r. w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego.

  Jest laureatem zarówno Międzynarodowych jak i Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych.

  W latach 1994-1997 otrzymywał Stypendium Prezydenta Miasta Katowice, a w 1997r. otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

  Brał czynny udział w kursach mistrzowskich takich Profesorów jak : Joseph Bannovetz, Lee Kum Sing, Józef Stompel, Waldemar Wojtal, Aleksiej Orlovetzky, Aleksiej Maximov.

  Występował z Filharmonią Śląską oraz Kwartetem Śląskim.

  Obecnie jest studentem II roku katowickiej Uczelni w klasie śpiewu Prof.

  Jana Ballarina.